Kış aylarında geziye giderken alınması gerekenler

Şubat ayında bir gezim olacak. Kaliteli bere ile eldiven muhakkak şart ve zaten var.

İçlik alacağım ek olarak. Başka ne alabilirim? Döndükten sonra gündelik hayatımda da kullanabileceğim ürünleri aramaktayım.

Güzel bir sıcak/soğuk matara ya da termos iş görür. Hayat kurtarır.

  • erty_ksk  (16.12.23 13:24:26)
kaç gün?

  • thor44  (16.12.23 13:40:09)
@thor44 5 gece

  • put it in your appropriate place  (16.12.23 14:00:25)
grip ilacı, burun spreyi ve boğaz spreyi. varsa antibiyotik de ekleyin

  • ala09  (16.12.23 15:36:06)
tylol hot ve soğuk algınlığı ilaçları +1
şu tarz el-ayak ısıtıcıları: www.decathlon.com.tr
bolca çorap, gerektiğinde üst üste giyilecek şekilde
bir tane kalın eldiven yerine, iç içe giyilecek 2 termal eldiven
gittiğiniz yerde kar varsa kar-yağmurda ıslanma ihtimaline karşılık yedek bot
küçük şişelerde veya matarada kanyak, rom tarzı vücut ısısını artıracak alkollü içecekler
  • halanne  (16.12.23 17:20:25)
İlaç gerekeceğini sanmıyorum. Belki bir ağrı kesici.
Zaten oldu ki üşüttünüz, boğaz ağrınızın başlaması bi kaç gün sürer, geri dönersiniz çoktan.
Hayatımda ilaç alıp gittiğim hiç bir gezi olmadı dyebilirim. Size bu gezide max yardımcı olacak şey demir eksikliğiniz varsa demir hapı olur :)
Zaten üşümek insanı tek başına hasta etmez.

Eğer dış ortamda kalacaksanız o zaman ayakkabı önemli.
Montunuz şişme mont olsun, onlar soğuğa karşı iyi korur. Eldiven önemli, hem kolaygirip çıkmalı, hem de elinizi cebe armanıza izin vermeli.
Hareketsiz kalan el eldiven içinde de üşüyor, elleri montun cebine koymak iyi oluyor.
İçlikleri aşırı abartmanıza gerek yok eğer stant görevlisi gibi dikilmeyecekseniz soğukta. Güzel kalınca pofuduk bi mont olsun yeter.
  • zimbirik  (17.12.23 10:00:40)