Duyurunun İzmir'lileri nerede kalalım nereleri gezelim

Selamlar,

Önümüzdeki hafta cuma günü İzmir'de olacağız.

Havaalanına indikten sonrasının planı yok :D

Nerede konaklayalım 2 kişi? Titiziz biraz.

Araba kiralayalım mı mesela, bunda çok kararsızım.
Kiralasak daha mı rahat gezeriz yoksa trafik mi takılırız?

Ve bu 3 güne rota oluşturacak olsanız nasıl bir gezi planı yapardınız?

Havaya takılmayın artık ona yapacak bir şey yok maalesef :/

Teşekkürler şimdiden.

şirince'ye gitmeyin artık çok kötü. çocukluğumuzda çok sevimliydi.

Ne seviyorsunuz, şehirden beklentiniz ne, gece dışarda duracak mısınız, ona göre kalacak yer lokasyonu seçmenizi tavsiye edelim.

efes gezilmesi gereken bir yer mutlaka. urla tarafında bağ yolu, gurme restoranlar var. çeşme bu mevsim sakindir ama bence güzel. sığacık'ta pazar olur, sevimlidir. bostanlı,alsancak vb şehri tanımak için iyi yerler olacak.

kemeraltı cumartesi gezilmeli. yemek üzerine tursa izmir gourmet guide incelenebilir.

arabasız da gezilir, arabalı da. mühim olan ne konsept istiyorsunuz.
  • bir ileti paylastim  (15.12.23 20:26:46)
@bir teşekkür ederim yanıt için. aslında şirince'ye gitmek istiyorduk. şarap evlerine gireriz diyorduk. neden çok kötü? Kalabalık falan mı? Cuma günü gitsek daha sakin olur mu ya da. Belli bir konseptimiz yok, çok spontane gelişti planlı değildi, ama akşamları çıkarız mesela. Amaç farklı yerler görmek.

  • huzurlarinizda huzursuzluk  (15.12.23 20:52:28)
Sgk misafirhanesi alsancakta kordon da ve uygundur kamu dışında fiyat ne kadar bilmiyorum ama otellere göre yine uygun olacağını düşüyorum. Temiz ve lokasyonu uygun bi yer

  • coca cola  (15.12.23 21:25:02)
Buca residence otel
Buca diasos otel
İki otelde de kalıyorum. İkiside fena değil. Telefonda arayıp sorun, hangisi hoşunuza giderse orada kalın.
Kemeraltı tabiki ve saat kulesi
Urla üzüm bağları, şarap tadimlari ve fine dininig restoranları. (Hatta bir tanesi Michelin yıldızı da aldı galiba)
Bunlara internetten yorumlara filan bakarak gidebilirsiniz.
Tabiki kordon ve Alsancak
Asansöre çıkabilirsiniz
Seviyorsanız teleferik olabilir
Bir öğlen yemeğini Bornova Zaim usta'da yiyin mutlaka
Görmediyseniz Efes mutlaka
Hatta oralara da gitmişken Selçuk ve Şirince
Bir akşam Güzelbahçe de rakı balık yapın
İlla görmek isterseniz Çeşme Alaçatı
Sasalı doğal yaşam parkı var ama biraz uzak, zira Bergama antik kent'te tam tersi tarafta uzak
  • etna  (15.12.23 21:49:16)