Bir acemi motorcu sorusu: Arora cappucino almak mantıklı mı?

Bu motoru bilenlere sorum var, Şimdi ilk kez motor alacağım ve sevimli scooterlardan kullanmak istiyorum. Gönül ister ki direkt pembiş bir Vespa alayım ama şu durumda makul gelmiyor, çünkü seçenekler tüm birikimi vermek veya yüksek kredi oranları altına girmek, artı ilk motor olacak acemiliği de olacatır düşürüp çarpıp güzel makinelere zeval vermek istemem. O yüzden acemliği atarken şu cappucinolardan mı alsam dedim birkaç bin km kullanır satarım üstüne koyup daha iyisini alırım vs. Ama böyle alt segment ve ucuz araçlar ikinci el piyasasında nasıldır bilemiyorum.

Bilenler varsa nasıl bir motordur neye bakmak lazım satışı nasıldır vs paylasırsa cok güzel olur^^

50cc olan mı? gerçi hacimden bağımsız bu ve benzer markalar elbette honda’yla yamaha’yla kıyaslanmaz. bütçenize göre ikinci el japon alın bana sorarsanız. ille bunlardan alacaksanız da temiz, az yol yapmış ikinci el alın ki tekrar satarken zarar az olsun, hem de daha hızlı satarsınız.

motordan önce ekipmana önem verin, küçük hacimli, yavaş diye ucuza kaçmayın. ayak ucundan başınıza kadar giyinmeden binmeyin.
  • orient blue  (13.12.23 15:11:04)
Ben kullanıyorum memnunum. Yakın mesafeler arasında git gel yapıyorum. 2021'den bu yana 6.5 bin kilometre yaptım. Ayrıca şu an satıyorum, tertemiz ve ekstralı. :) İlgileniyorsan iletişime geçelim.

  • eurhka  (13.12.23 16:19:36)