şifonyere ayak takmak

www.ikea.com.tr

şöyle yere sıfır bir mobilyaya,

www.ikea.com.tr

şöyle bir ayak takmak istesem 4 ayak yeterli olur mu yoksa orta ayak da takmak gerekir mi? kıyafet şifonyeri olacak pek ağırlığı olmayacak (şifonyer 40 kg) ama zamanla çökme yapar mı bilemedim.

bir de robot süpürge için en az kaç cm yükseltmem gerekir?

Taban sunta mı, duralit mi? Sunta ise 4 yeter, duralit ise yetmez.

Bir de, zemine temas eden bir taban var mı, Yoksa en alt çekmecenin altı seviyesinde mi kalıyor taban? Eğer öyle ise ayak boyunu oradan hesaplamalısın.

Ayrıca bir taban yok da alt çekmecenin hareketli altı var ise o zaman ayrı bir sıkıntı.
  • Mirket  (12.12.23 22:02:36)
hemen hemen aynı ölçü ve kilodaki şifonyerimizde 5 ayak var. alt yüksekliği 15 cmmiş. robot girebiliyor. biraz da alacağınız robot süpürgenin yüksekliğine bağlı bu. bazılarının üstünde kamera çıkıntısı vs oluyor ya.

  • elorelia  (13.12.23 09:57:57)
Fotoğraftaki şifonyer yere sıfır görünse de 5 mm kadar bir papuç var köşelerde. Sanırım o da 4 tane. Şifonyerinize bakın, yere değen nokta sayısı 4 ise 4 ayak yeter.

Genel olarak robotlar 10cm yüksekliğin altına girebiliyor, sizin robotu ölçün önce isterseniz.

Edit: Tanesi mi 200 tl o ayağın? Yuh. Size yakın bir mobilyacı nalburundan hatta internetten bile çok çok daha ucuza alabilirsiniz.
  • John Bloor  (13.12.23 10:49:23 ~ 10:52:00)