Burun estetiği olanların ileriki yaşlarda

Burunlarında ne gibi sonuçlar oluyor? Burnu düştü gibi şeyler duyuyorum ama bu gerçek mi yoksa şehir efsanesi mi? 20li yaşlarda yaptırılmış burun 60lı yaşlarda ne halde oluyor bilen varsa bunu merak ettim.

Sordum.
Görmüyor musun? Düşmüş mü? dedi.
Baktım. Düşmemiş. Gayet güzel görünüyor :)

Yalnız, son zamanlarda sağ yanına yatınca nefes alışta güçlük yaşıyormuş. Sola yatınca ya da ayaktayken bu problem yokmuş. 63 E.
  • Mirket  (11.12.23 22:50:24)
Yani 60li yaşlarda tanidigim yok ama 50lerinde olanlar var; hiç kimsenin burnu düşmedi, yerinde duruyor.

Filiz Akın ve Türkan Şoray'i da örnek alabilirsiniz, burunları yerinde:). Bir de o zamanlardaki ameliyatı yöntemleri ve simdikiler arasında dağlar kadar fark var.

Kısacası o düşme olayı tamamen efsane fakat insanlar yaşlandıkça yüz hatları değişir, burun estetikli ya da estetiksiz olsa da bu böyledir.
  • fraise  (12.12.23 00:46:14)
Hocam burnun düşmesini gerektirecek, zamanla kötüye gitmesini gerektirecek bi durum yok endişelenmeyin. Estetik cerraha yaptırırsanız işlevsel sıkıntılar olabilir, çünkü onlar işin fonksiyonel kısmını çok iyi bilmiyorlar. Ama kulak-burun-boğaz uzmanına yaptırırsanız o işin fonksiyonel kısmına da bildiği için sıkıntı olmuyor.

Piezo tekniğiyle yapan yerleri öneririm, ultrason dalgasıyla yapıyorlar, ağrı ve şişlik olmuyor çok fazla. Doktor önerim İlker Yiğit. Ha, çok büyük bi rahatsızlığınız yoksa, ufak bi estetik bozukluk için ameliyata değmez onu da söyleyeyim, orijinal burun daha iyidir.
  • yazamajor  (12.12.23 11:34:41 ~ 26.12.23 03:06:00)
Yani cok ileriki yillari bilmiyorum ama benim gordugum handikap genelde revizyon ameliyati oluyor. Burunda ilerleyen ay ve hatta senelerde sıkıntı ortaya cikiyor tekrar ameliyat olmak zorunda kaliyorlar. 2 yakin arkadasim ameliyat oldu ikisinde de tekrar revizyon olmak zorunda kaldilar.

  • balpolen  (12.12.23 13:13:51)