Vitara mı duster mı

Tekrar Merhaba arkadaşlar,

Sizce 2017-2016 model Vitara mı? (yıllardır istediğim bir araç)
yada 2021-2022 model Duster mı ?

Donanım özelliklerinden bağımsız olarak karar veremediğim nokta; "aynı paraya 7-8 yaşında araç almak mı? yoksa 2-3 yaşında araç mı?

olabildiğince yeni, düşük kmli, az yakan, çabuk satılabilecek, parçası ve ustası kolay bulup ucuz olan araçlara bakardım. buna en yakın seçenek duster gibi görünüyor.

  • MtKrt  (11.12.23 15:26:02)
Aynı yaşta olsalardı kesinlikle Vitara. bu kadar yaş farkı varsa tabii ki genç olan, Duster.

  • vampir akrep  (11.12.23 15:41:40)
Yeni olan iyidir. Duster kendini kanıtladı bir de, üzmez.

  • halitkin  (11.12.23 15:49:46)
cevap: yillardir istedigin arac

o istegi koreltmen lazim, duster alirsan ilanlara bakmaya devam edeceksin.
benzer hatayi ben de senelerce yaptim, sonra "ulan dunyaya bir daha mi gelecez" dedim ve kafamdaki araci aldim, mevzu kapandi.
  • cooperr  (11.12.23 16:46:48)
2017 vitara 4x4 1.4 kulanıyorum., ilk sahibiyim. Hiç bozulmadı teklemedi. İşini yapıyor. Ses yalıtımı ve iç mekan yalıtımı az. Malzeme kalitesi dediğim gibi işini görüyor ama sert plastik. Çeki demiri de taktırdım. Atak ve güçlü. Yakıt ortalamam 7,2 lt/100km. Şanzıman Aisin tam otomatik, sorunsuz.
Duster kullanmadım.
Bi dahamı gelecez dünyaya +1
  • Ruprect  (11.12.23 18:18:02)
Vitara hangi motor bilmiyorum ama hybrid motorsa zaten süper. Çok beğeniyorum ama tek sorunu bagaj ufak biraz. 375 lt vitara 442 lt duster misal. Örnek polo 350 lt yani.

Onun dışında duster da çok iyi. Yeni kasaya yukseliyorum.

Suzuki tek sıkıntı parçası olur. Yani malum Avrupa'da bile çok yaygin değil. Dacia ile karsilastirilamaz sorun olursa çözmenin basitliği ve ucuzluğu.

Ama çok seviyorsaniz vitara alin geçin.
  • logisticsmanager  (11.12.23 18:30:57)
canın ne istiyorsa onu al. baktın hoşuna gitmedi satarsın.

  • komando kani var bende  (11.12.23 19:39:19)
Japon, japondur.

Kore de yoksa kalanlara bakılır.

Ama japon varsa, japon.
  • baldan kaymak  (13.12.23 06:32:38)