Toyota RAV4 - Fotoda Görüldüğü Gibi 14.9 L mi Yakıyor?

Foto burada: prnt.sc

Araç 2005 model Toyota RAV4 LPG'li
Fabrika değerleri:
Yakıt Tüketimi
(Şehir içi / Şehir dışı)
12.4 lt / 7.6 lt

Ekrandaki 14.9 L'yi nasıl yorumlamalıyım?

sayacın ne zaman sıfırlandığıyla ilgili bir konu, sıfırlandıktan sonra sadece düşük viteste otopark içi manevralar yapıldıysa, belirli bir süre rölantide bırakıldıysa veya yine bir süre tam gaz yüksek hız sürüldüyse 14.9'a ulaşmak zor değil.
2005 rav4'ler 2 litre motor ve dört ileri eski usul otomatik vites kullanıyor yanlış hatırlamıyorsam, zaten şehir içinde 10 litrenin altına zor düşer diye düşünüyorum, şehirler arası da çok çok tasarruflu olmayacaktır, hele lpg olunca daha da yüksek litreler görebilirsiniz.

  • gkhncnzdgn  (08.12.23 19:17:40)
bir arkadasta bu kasa rav4 vardi 2 litre, hep inanilmaz yaktigindan sikayetciydi.
o yuzden 14 litre abarti olmus diyemiyorum.

  • cooperr  (08.12.23 19:49:04)