yeşil pasaportta kurum izni

gerekiyor mu? yoksa sadece biletimizi alıp çalıştığımız kuruma bildirmeden direkt schengen bölgesine gidebiliyor muyuz? bilgisi olan detaylıca aydınlatabilir mi?

yeşil pasaport ise büyük ihtimal devlet memurusunuzdur. devlet memurları izinlerinde yurtdışına çıkacaklar ise bunu bildirmek durumundalar diye biliyorum. bu pasaport rengiyle değil, memurlar kanunu ile alakalı.

  • faberkastelli  (07.12.23 16:18:31)
İzin kağıdında izini geçireceği adres yazıyor oraya bir yurt dışı adresi belirtmen yeter. Bu yeşil kırmızı vb. İçin değişmiyor. Ayrıca bir bildirime gerek yok.

  • mikahakkinen  (07.12.23 16:44:16)
Yurtdışına çıkış izni OHAL sürecinde vardı. şu an sırf onun için izin almaya gerek yok, ama kendi kurumunuzun izninizi geçireceğiniz yeri belirtme prosedürü varsa adres belirtebilirsiniz.

  • efruz  (07.12.23 16:55:21)
meb'de öğretmenim. sömestr tatilinde çıkacağım. tatil döneminde de izin yazmak gerekiyor mu? tatili şu adreste geçireceğim şeklinde.

  • feldspar  (07.12.23 16:56:50)
gidebilirsin ama yurtdışına çıkarken kurumuna bildirme mecburiyetin var. pasaportla ilgili bi durum değil idari bi durum bu

  • pek vokal  (07.12.23 17:16:45)
Mevzuata göre bildirmelisiniz ve izin almalısınız. Size, davranış, gözlem, istihbarat vs üzerine belge imzalatıyorlar. Bildirmezseniz, iç işleri kurumlara liste göndermiyor, kurum izin belgesi istemiyor çıkarken

  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (07.12.23 19:20:17)