[]

Araba satmak için doğru zaman mı?

Arabamı satacağım ama ucuza gitmesini istemiyorum. Sıfır sayılır 1 yılık araç. Ev alacağım için satıyorum. Şimdi satarsam yeni yıl kampanyalarından dolayı ucuza gider mi? Şimdi satıp ev almak mantıklı bir içerik mi sizce? Yeni yılı beklemeli miyim?
 
2. El piyasası bence dahada düşer ama 100 bin düşmez. Tamamen subjektif bir yorum. Yatırım için eve geçmek en mantıklı yatırım şu an.


  • mikahakkinen  (07.12.23 16:48:08) 
25 gündür iki ilanımın yüzüne bakan yok


  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (07.12.23 19:21:10) 
Yalnızca araba satma için bence değil.

Genelde araba fiyatları Nisan Mayıs ayında yükselir, sonrasında da nispeten stabil gider. Araba almak için en iyi aylar Ocak-Mart arası.

Model yükseltecek olsanız iyi zaman derdim, ama satıp başka bir yere yatırmak için bilemiyorum.

Sanırım bulduğunuz ev çok avantajlıysa yapılabilir.
  • burfak  (08.12.23 14:51:09) 
Değerini veren bulabilirseniz, hemen satın.

Ancak Türkiye'de bir 2. el, "benim aracım çok değerli" manyaklığı var. Sıfırı 1 milyon TL olup, 200 bin indirim yapılan ve 800 bine satılan bir aracın 3-4 yaş, 2. eline 850bin istiyor adam. Bunu satamazsınız.

Bence değerini çok düşürmeden, 3'e 5'e bakmadan satın. Parayı TL'de tutmayın ama...

NOT: Yatırım tavsiyesi değildir.

.
  • kartallar yuksek ucar  (08.12.23 16:40:23 ~ 16:40:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.