Skoda vs Seat

Merhaba,

İkinci el araba ararken aracın sıfırına yakın fiyat isteyen arabaları leş durumda olan satıcılar sebebiyle sıfır araç almaya karar verdim.

Bütçeye uyan b-suv arayışım sonucunda Seat Arona ile Skoda Kamiq arasına kadar geldim.
Skodanın orta paketi fiyatından az daha düşüğüne en üst paket Seat Arona alabiliyorum. Araç farkları çok minimal, Seat'ın yakıtı daha düşük.

Seat ile Skoda arasında malzeme kalitesi çok mu fazla? İki araçla da tecrübesi olanlar paylaşabilir mi?

Çok teşekkürler.

Kesinlikle Kamiq bu ikisi arasında

  • spacevan  (06.12.23 21:06:57)
Vw grup seatın geleceğine tam karar veremedi. Türkiyeden çekilme ve pazar payını skodaya bırakma durumu var. Hatta cuprayı piyasaya sürdüler. Enflasyon corona vb. Skoda pazar payını ve kalitesini arttırdı. Şu an türkiye koşullarında kamiq alınır.

  • mikahakkinen  (06.12.23 23:23:25)
Seat, üretime devam ediyor ama yeni model çıkartmayacaklar diye biliyorum. Yani resmen bitirdiler ama fiilen devam ediyor.

Seat alırken, 1 değil, 10 kere düşünmek lazım.

.
  • kartallar yuksek ucar  (07.12.23 11:28:57)
Araban ve kalecin alman olacak kardeş. Oyumu skoda'dan yana kullanıyorum. Tecrübem yok, sırf alman arabası diye.

  • el conquerador  (07.12.23 12:49:37)
@el conquerador 2 firmada alman firmasına bağlı skoda çek seat ispanyol kökenli. Orta sahan mesut özil mi olsun ilkay gündoğan mı?

  • mikahakkinen  (07.12.23 16:53:33)
Arabam ve kalecim Alman olsun diye soru içerisinde bulunan iki aracı da almayıp Vw Taigo ile arayışı sonlandırdım. Tüm fikirler için teşekkürler.

  • en bi orijinal  (26.01.24 00:36:53)