uykulu halin açılmaması

doktora gidip kan tahlili yaptırdım sorun çıkmadı.

gece 11 gibi yatıyorum 1-1.30 saat sürüyor uyumam bazen.
08.15 den önce kalkamıyorum.( işe yürüyerek 5 dakikada gidiyorum )
sabahları uykum açılmadığı için çok zorlanıyorum hazırlanırken.
işte de hiç yorulmuyorum günüm oturarak geçiyor genelde.

4-5 bardak çay, 1-2 bardak kahve içiyorum ortalama ona rağmen
gün içinde de beynim sanki uyuşuk gibi, yorgun hissediyorum.

B,D vitamini kullanıyorum ara sıra.
Magnezyum, Beta glucan kullanıyorum ara sıra.

Bu belirtiler için ne yapsam ?
Yakın zamanda radikal bir karar alıp sorumluluğu daha yüksek, daha fazla çalışacağım, erken uyanmam gereken bir işe geçmeyi planlıyorum.
Uyku meselesini yakın zamanda çözmem gerekecek.

gizli stres, depresyon?

  • buenosdias  (05.12.23 16:33:59)
bende de var uyku apnesi çıktı.

  • komando kani var bende  (05.12.23 17:39:16)
sorununuzun temel sebebi hareketsizlik

  • elvan abeyiylegezse  (05.12.23 18:15:48)
Spora başlamalısın.

  • Mirket  (05.12.23 18:27:26)
gıda intolerans testi yaptırın.

  • OgutucuRecep  (05.12.23 19:06:33)
bir uyku kliniğine giderek uyku testi yaptırabilirsin.

  • orpheus  (05.12.23 21:52:45)
horlama ve Uyku apnesi bildiğim kadarıyla yok,
bileklikten baktığım kadarıyla 1-2 defa bazen uyanmışım görüyorum.
uyku apnesi tanısını KBB mi koyuyor ?

gizli stres iş değişikliği meselesiyle biraz var.

spor çok istiyorum fakat hem işlerimin düzene girmesini bekliyorum hem adım atmaya bile enerjim yok.

gıda intoleransının testini devlet hastaneleri yapıyor mu, hangi branş ?
her şeyi yemiyorum zaten ama ücret hakkında bilgi alabilirim mesaj atabilirseniz.

uyku kliniği devlet hastanelerinde yoktur sanıyorum, ücret konusunda bilgi alabilirim.

burunda deviasyon var sanırım oksijen pek gitmiyor olabilir uyurken.
burun bandı bir süre kullanayım.
  • kararsızataletfilozofu  (05.12.23 22:01:15)
Sigara iciyorsaniz, son zamanlarda attirdiysaniz, aksam iciyorsaniz vs vs sigara uykumuzu ve sabah nadil uyandigimizi cok etkiliyor.

  • nic cage  (06.12.23 01:21:37)
Evde ve çalıştığınız yerde havaya karışan kimyasallar neler?
Evde problem olma ihtimali nedir?
Banyo parfümü, mum, ucuza alınmış cilalı ürünler, duvarların altında üzerine boya atılmış küfler.
Havaya karışan şeykere bi göz atın derim. Beyin sisi yapar.
Bir de sabah uyandıktan sonra 3 saat içinde kahve içmeyin. Vücudunuzun uyanma sistemini bozar.
  • zimbirik  (06.12.23 09:10:19)
sigara kullanmıyorum, alkol ve benzeride yok.

çok fazla kimyasal kullanılmıyor çamaşır suyu filan,
şuan yaşadığım ev temiz, çalışma ortamım temiz,
banyo parfümümüz yok, mum kullanmıyoruz, cilalı ürün tahta kaşık vardır pek etkisini sanmıyorum, küf yok evde.
sabahları kahve içebilirsem bir derece uyanabiliyorum içmeye vakit bulamazsam bir daha canlanamıyorum.
  • kararsızataletfilozofu  (06.12.23 22:43:06)