tatil için en iyi lens

arkadaşlar selamlarç ocak ayında bir 2-3 haftalık yurt dışı tatilimiz olacak eşimle. fransa,ispanya ve italya ağırlıklı gibi görünüyor. bende şu an macro için kullandığım kit lensli ama ring flaşlı bir canon 600d mevcut. makineyi aldığımdan beri hiç sokakta çekmedim ama yurt dışında tatilde çekerim gibime geliyor. bir 75-300lük lens alsam mı kararsız kaldım. ya da 18-55lik kit işimi görür mü? ya da başka önerebileceğiniz lens var mıdır? lens alırsam kesinlikle 2. el alacağım çünkü döndüğüm zaman büyük ihtimalle satarım. ya da önerebileceğiniz başka bir ekipman var mıdır=
not:amaç burada fotoğrafçılık değil tatilde bir hobi olarak kullanmak. yoksa eşimin 14 pro maxi çok daha iyi çeker diye düşünüyorum.

geniş açı bi 18-55 daha çok iş görür, fiyatı da iyidir.

bu arada evet 14 pro max daha efektif olur :)
  • brkylmz  (05.12.23 15:02:15)