tr'de dolar üzerinden maaş alıyorum. yüzde kaç maaş zammı istemek normal?

şirket merkezi yurtdışında ama sahipleri hep türk bu arada.
yıllık maaş zammı dolar enflasyonu üzerinden olsa çok az oluyor..
title değişikliği olmadığını düşünelim yüzde kaç istesem iyi? %30 nasıl olur? şu an güncel net maaşım 3100 dolar bir de

şirkete ceo falan olmadıysan ne %30'u hocam. abd'de ekim sonundaki 12 aylık enflasyon %3.2'ymiş. aralık sonunda benzer bir oranda olacağını düşünürsek %5 zam, kendi adına çok başarılı bir yıl geçirdiğini düşünüyorsan belki %10 zam istenebilir.

edit: kendini muhtemelen türk şirketlerinde tl maaş alan arkadaşlarınla karşılaştırdığın için %30 falan düşündün ama öyle düşünme. tlyle %50-60 zam alacak kişilerin maaşı yıl içinde dolar bazında deli gibi eriyecekken seninki erimeyecek yani onların maaşı gibi zamla aşırı boostlanmaması belki ilk 1-2 ay tadını kaçırsa da sorun değil aslında.
  • semaforo de medianoche  (04.12.23 11:11:58 ~ 11:24:40)
dolarda %30 zam mı?
imkansız gibi bir şey terfi-iş değişikliği yoksa
%10 olursa öp alnına koy
  • jelly bear  (04.12.23 11:13:03)
Geçen sene şu an maasiniz 57bin lira.
Su an maasiniz 90 bin lira. Aradaki fark yüzde 55.
1 yıllık enflasyon; yüzde 62.
Aradaki fark yüzde yüzde 5-6. Yüzde 30 demeniz sizin yüzde 100 zam almaniz demek lira üzerinden.

Kısacası kimse size o zammı vermez.
  • logisticsmanager  (04.12.23 11:44:04)
dolar enflasyonu tek basina bir sey ifade etmiyor malesef, kur artiisindan daha berbat bir enflasyon var memlekette. ben de yabanci para ile maas aliyorum hic cekinmiyorum isterken sonucta yasam kalitesi ortada. siz kimseye pek kulak asmayin masraflariniz dahilinde sizi memnun edecek en yuksek rakamdan kapiyi acin hocam.

  • bay b  (04.12.23 14:42:10)
Dostlar %30 aldım zammı. İnanmak başarmanın yarısıdır.

  • mhmtt  (25.01.24 17:45:26)