nikah tarihi

merhaba, butun belgeleri tamamladik diyelim, nikah gununu en yakin hangi tarihe veriyorlar? hemen sonraki gune, haftaya falan veriyorlar mi, yoksa illa beklemek mi lazim?

bir de herhangi bir ilcede evlenilebilir mi yoksa illa ikametin oldugu ilcede mi evlenilmesi lazim?

sehir istanbul

tesekkur

Hangi belediyeye başvuruyorsan o belediyenin nikah memurunun müsaitlik durumuna göre yer ve zaman bulunur. Memurların boşluğu varsa ertesi gün bile olabilir. İkamete gerek yok başvurduğun belediye Kars belediyesi bile olsa yapar zaten.

  • etna  (01.12.23 08:04:41)
bekleme şartı vs yok. ertesi güne de gün alabilirsiniz. özellikle oda nikahı kabul ederseniz yakın tarihe gün alma şansınız artar. ikamet şartı kaldırıldı.

  • elorelia  (01.12.23 09:43:42)
haftasonu vs biraz yoğunluk oluyor. cuma vs yaparsan bence bulunur. bir de eğer durumun acil vs olduğunu belirtirsen bence yine yardımcı olurlar. zaten 5 dklık bir iş. davetli vs de çok yoksa zaten hallolur hemen.

  • anti-kahraman  (02.12.23 00:36:16)
Oda nikahı istiyorsanız ertesi güne bile olabiliyor ama siz bir hafta olarak düşünün.

Büyük ilçeler ikametgahın o ilçede olmasını şart koşuyor. Örneğin Karşıyaka ikemetli değilseniz Karşıyaka sizi kabul etmiyor.

Kesin bilgidir. Yakınlarda sordum.
  • Mirket  (02.12.23 00:58:42)