[]

döviz mevduat faizi

5000 dolar ve 1000 euro gibi bir param var. burgan bank dolara %3,5, euroya %1,25 mevduat faizi veriyor. fonlar, borsa, kriptopara gibi şeylere kafam basmadığı için vadeli döviz mevduatına her ay yenileyerek 1 ay vadelerle yatırmayı düşünüyorum. sizce makul bir yatırım mı? bir de çekmek istediğim zaman rahatça çekebilir miyim? (bir ara bankadan dolarını günlerce çekemeyen kişilerin şikayetlerini okumuştum, ayrıca bu döviz kıtlığında bir gece ansızın çıkartılacak bir kararnameyle milletin hesaplarındaki dövize el koyarlar mı, üç kuruş paramdan da olur muyum diye düşünmüyor da değilim)
 
Ben ne zaman istesem bankadan döviz çektim, sadece nakit olarak yüklü miktarda çekmek isterseniz aynı gün vermeyebilirler, ertesin gün alırsınız.

Devlet de sizin mevduatlarınıza el koymaz. Türkiye -yeni kurulan ülkeleri hariç tutarsak, Osmanlı da dahil olmak üzere- iflas etmemiş nadir ülkelerden biridir. Biz ne olursa olsun borcumuzu ödemişiz.

Bunların tamamı ne yazık ki muhalif görüneyim de ortalığı ateşe vereyim biraz takip edileyim niyeti olan insanların uydurmaları.

Sizin mevduatınıza gelince, Burgan Bank'a hiç para yatırmadım, iyidir, kötüdür bilmem; fakat uzun süreli bankada tutacaksanız daha çok şubesi olan, yerli veya yabancı sermayeli bankaları tercih edebilirsiniz. Onun dışında yıllık %3-5 bir şey sizin mevduatınız için bir şey değil, sadece dolar enflasyonuna karşı paranızı sabit tutmuş olursunuz o kadar.
  • malheiros  (30.11.23 21:39:14) 
fiziki altın alıp enflasyona iyi kötü daha karşı geleceğinizi düşünüyorum.


  • gizemli dede  (03.12.23 20:39:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.