[]

Aloe vera'mın yaprak uçları kurudu

Bitkiye açık balkonda bakıyordum ama havalar soğuyunca eve alayım dedim. Bir baktım ki bazı yaprakların yaprak uçları kupkuru olmuş. Öyle sadece renk solması, kahverengileşme falan değil, kupkuru olmuş uç kısımları. Halbuki büyük saksıya koyunca serpilmişti ve sağlıklıydı. Bir süredir havalar kapalı ve biraz da gölgede kalmış diye mi olmuştur? Toksa başka bir sebebi mi var? Kökten gövdenin ortasına kadar yapraklar sağlıklı, üst kısımlar ise sonbaharda dökülen yapraklar gibi. Şimdiden teşekkürler.

Görsel: ibb.co


 
Direkt güneş altında kaldığında ya da hiç ışık almadığında olabilir. Uçlarını kesebilirsiniz. Sağlıklı görünüyor hala, bi şey olmaz.


  • beetlejuice  (27.11.23 11:45:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.