tek basina yasiyan biri icin airfryer mantikli mi?

teyzemlerin gazina gelip ani bir kararla su urunden aldim. cok met ettiler fiyat da iyi biz aldik sen de al dedikleri icin

www.amazon.com.tr

sebze kurutma, yagsizlik, kokusuzluk yuzunden bana mantikli geldi. ama evden calisan bekar adam icin mantikli mi?

siz ne amacla, ne kadar kullaniyorsunuz? artilari ve eksileri nelerdir? eger mantiksizsa iptal edicem siparisi.

ya niye mantikli olmasin ki. insanlarin airfryer a hype, moda filan demesine zerre anlam veremiyorum. hem enerji hem zaman olarak inanilmaz verimli.

evet teoride fanli firin. ama fanli firina göre minimum 60% daha verimli ve hizli.

ortalama bir fanli firin 200 watt ve ne yapilirsa yapilsin 5-10 dakika isitilmasi gerekiyor.

haftada 6 saat firin kullanan biri neredeyse 1 saat isitma icin ekstra acmali makineyi.

firinda 20 dakikada pisen airfyerda 12 dakikada pisiyor.

yani yaklasik 2,5 saat ekstra firin calisiyor.

haftada 3,5 saat fazla firin calistiriliyor yani. yilda min 150kw elektrik tasarrufu sagliyor ortalama bir aile/kisi icin.

bunun yaninda zaman tasarrufu yari yariyadan fazla. her hafta 2 saat kazaniyorsunuz.

kisaca inanilmaz pratik ve mantikli.

benim evimde aldigimdan beri bunu pizza ve kek harici neredeyse normal firini acmadim.
  • bora benim lan aslında  (26.11.23 14:57:34)
çok mantıklı, 6-7 aydır kullanıyorum.
patatesi yarım saatte az yağlı şekilde bulaşık çok çıkarmadan, başında beklemeden pişiriyorum.
balığı çok güzel pişiriyor etraf batmıyor. fırın kadar hacmi olmadığından hem zahmeti az hem elektrik tüketimi az.
sebze kurutmasıda güzel 1-2 defa yaptım ama yüksek dereceye çıkarmadığım için 1-2 günde tadı değişti. biraz yüksek derecede yapılırsa çıtır çıtır yapılabilir.
yağsız köfte yapabiliyorsunuz, incik tavuk çok güzel yapıyor 15 dakikada.
tek eksisi ona özel yer ayarlamanız gerekiyor hacimli bir alet sonuçta.
  • kararsızataletfilozofu  (26.11.23 15:55:28)
Mantıklı.

  • Amaranta ursula  (26.11.23 16:05:11)
airfryer zaten tek yaşayanlar için mantıklı ve pratik. güle güle kullanın

  • exlibris  (26.11.23 16:30:49)
Çok mantıklı. Mutfakta geçirdiğiniz süreyi azaltıyor. Ben mesela sulu sebze yemeklerini sevmem küp küp doğrayıp atıyorum. Yoğurtlayıp yiyorum. Milföyden atıştırmalık börek, mini pizza tarzı şeyler yapıp yiyorum hemen. Tatlı da yapabiliyorsunuz.

  • black holes in the sky  (26.11.23 18:09:34)
Evet cok mantikli, firin kullanimim %80 azaldi.

Bende philips var, haznesi kayar hazne diye onu tercih etmistim. Tefal de cok iyi diyorlar
  • balpolen  (26.11.23 23:31:29)
İlk aldığım tefaldi çok memnundum,resmen hayat kurtarıcı. Oglum üni yi kazanıp giderken ona verdim,sürekli kullanıyor.

Bu sefer açtığı boşluğu doldurmak için philips aldım. O olmadan ne yapiyormusum diyorum.
Ve çevreme aldırtıyorum.
  • brnbrs  (27.11.23 06:06:23)