Almanya'dan Türkiye'ye giriş için pasaport geçerlilik tarihi

Selamlar

Arkadaşımın pasaport geçerlilik tarihi 03.02.2024
Kendisinin Türk vatandaşlığıda var.
24 Aralık - 5 Ocak arasında Türkiye'ye gelmek istiyor.
Pasaport süresi 6 aydan az olduğu için Türkiye'ye girişte bir problem yaşar mı acaba?

Alman mı?
Şimdi çok acı ama gerçek bir şeyi yazacağım bilmeyenler öğrensin:
www.mfa.gov.tr

Vatandaşları süresi sona ermiş pasaport ve kimlik kartlarıyla ülkemize girebilen ülkeler listesi
1. Almanya-Geçerliliğini son 1 (bir) yıl içerisinde yitirmiş pasaport.
Almanya-Geçerliliğini son 1 (bir) yıl içerisinde yitirmiş kimlik kartı.

Vatandaşları ulusal kimlik kartları ile de ülkemize girebilen ülkeler listesi
1. Almanya

--
ek olarak, Türk vatandaşlığı varsa pasaport olmadan sadece kimlikle giremiyor mu ki, onu bilmiyorum bak. Alman vatandaşı girebiliyor ama xD
  • nhk ni youkosu  (25.11.23 17:56:53 ~ 17:58:16)
hicbirsey olmaz yaw neden olsun..

ben suresi 6 ay gecmis tc pasaportuyla giris yaptim en son, yasadigim sehirde konsolosluk yok vaktim olmadi yenileyemedim dedim gec dediler.
  • cooperr  (25.11.23 20:05:56)