En kolay schengen vizesi hangi ülkeden alınır

Daha önce 3 defa İtalyadan almıştım, Fransa, Almanya, Yunanistanda vardı.

Bugun Italya için iDatadan baktım, randevu yok yakın tarihe. bazıları 3 ay diyor.

Aralık ayı 20-25 gibi vize alabileceğim bir Schengen ülkesi var mıdır sizce?

Fransa için aileme iki gün once aldik 4-5 günlük beklemeden sonra, 8 aralığa. Aralığın ilk haftasi komple açıktı.

Kolay alınır alinmaz bilemem de kesinlikle 3 ay bekleme yoktu alırken randevuyu.
  • logisticsmanager  (24.11.23 22:51:01)
Almanya

  • ditu  (25.11.23 18:26:51)
az önce idata'dan italya ve almanya'yı bugünden şubat sonuna kadar taradım, tek bir boşluk göremedim.

mart ayında kosmos vize'den yunanistan randevusunu aynı haftaya aldım diye sevinirken, 10 gün sonra da vize reddini almıştım, hey gidi. oysaki yunanistan'dan hep çok kolay ve hızlı alageldim.

özetle: bu işler artık hep şans, hep piyango derim
  • harfitarif  (04.12.23 22:10:13)
olayın ve konunun üzerinden geçti ama belki iş görür: şu sıra yine italya ve almanya randevuları açıldı bir miktar.

  • harfitarif  (05.01.24 12:21:02)