Waitlist’e katılan tuhaf emailler

Bir platformumuz var. Waitlist açık. Bu listeye sadece email ile katılabiliyorlar. Şu tip kayıtlar geliyor:

SkfAoeoHsKd.akDoJe@ornekdomain.com

Sanki isim soyisim enkripte edilmiş, domain gerçek domain. Bu kayıtlar geldiği zaman genelde 2 tane geliyor ikisi de farklı.

A) isim soyisim deşifre etmemek için kendi sitelerinden bu şekilde email açıyorlar. Her siteye de kayıt olurken farklı bi tane verip üçüncü partilerle paylaşıp paylaşmadığımızı kontrol ediyorlar. Doğal ziyaretçi.

B) botlarla yapıyorlar. Maksatları kendi domainlerini tanıtmak.

C) diğer?

waitlist icin cok mantıklı olmasa da temp mail olabilir.
bir pdf vs bir sey indirirken üyelik isteyene temp mail girip geciyorum.
tek seferlik bi tool a üye olmak gerekiyorsa yine temp mail veriyorum.

domain'ler düzgün domain oluyor, username de random oluyor genelde.
  • wct3 org  (23.11.23 22:32:52 ~ 22:33:17)
Ama domainler tempmail hizmeti veren yerler değil, firma sitesi

  • Tisatiaşer  (24.11.23 14:45:35)
Ben birçok yere Apple'ın sağladığı bu tür servisle üye oluyorum mesela.

Firefox Relay vardı, o acaba domainlere böyle bir servis mi veriyor, hiç bakmadım ama atıyorum şirket almıştır, rahatça kullanabiliyorlardır falan.
  • nhk ni youkosu  (24.11.23 14:51:43)