muhendislik diplomasiyla masa basi ne tur isler bulunabilir?

kimya muhendisliginde yuksek lisansi olan biri alaniyla alakasiz ne tur islerde calisabilir? benim aklima gelenler bankacilik, firmalarin proje/sozlesme birimleri vs. bunlar mantikli mi? baska neler olabilir?

Bankada çalışan kimya mühendisi görmedim. İSG uzmanı olabilir. Mühendislikte masada yapılan tek iş teknik ressamlık. Teklif için maliyet analizi yapabilir. Mühendisliği bırakmak istiyorum ben de. Anca alan değişimiyle mümkün.

  • dissendium  (23.11.23 18:15:56)
masa başı ve home office işim var, satış sonrası hizmetlerde çalışıyorum otomotiv sektöründe ama makina mühendisiyim.

gerçi yaşadığım ülkede bu işi yapan orman mühendisi bile vardı.
  • rain when i die  (23.11.23 18:47:45)
Data science

  • kuehles blondes  (23.11.23 20:11:48)
Sigortacılık,sigorta şirketlerinde risk mühendisi ya da teknik personel.
Risk müh masa başı değil ama keyiflidir.

  • erty_ksk  (23.11.23 20:20:55)
baliklama sigorta isine gir +1

  • cooperr  (23.11.23 21:03:35)
Nerede tanıdık olduğuna göre değişir. Sağlam yerde referans varsa mümkün olabilen her işi yapar. Bireysel çaba ile özel sektörde zor iş bulur. Kamuya yönelmesi gerekir.

  • ferenc  (23.11.23 21:52:52)
Fabrikaların satınalma departmanları

  • ditu  (24.11.23 00:54:55)
Lojistik ve satınalma olabilir.

Özellikle kimya firmalarında, kozmetik, ilaç firmalarında da üretim, planlama, sertifikasyon olabilir.

Firmalarının kalite kontrol birimleri olabilir.

Alan çok geniş aslında. Memelekette kimse kendi işini yapmıyor. Bir yerden başlayıp ona göre devam ediyor. Tıp gibi çok spesifik bölümler okunmadıysa malesef bu böyle. Mesela ben denizcilik mezunuyum ancak havacılık sektöründe yöneticiyim.

Ya gerçekten kendini tanıyıp ne yapmak isteidğini bileceksin ki burada sorduğuna göre böyle bir durum yok ya da kriterlerine uyan ilk olumlu dönüş aldığın yerden başlayıp deneyimleyerek devam edeceksin.
  • Evocati  (24.11.23 15:34:15)