beyazlayan saçlar

Yaş 42/K oldu. İlk defa bu sene saçlarımda sıklaşan beyazlamalar görüyorum. Hüzünlendiriyor bu durum elbette. Ancak 30'lu yaşlardaki depresif düşüncelerin yerini aydınlanmaya bırakmasının güzelliği başka. (biraz iç dökmece :)

Sorum şu: Saçlarımın beyazlayan kısımlarında aynı zamanda yıpranmalar da gözlemledim. Yaşla birlikte mi, yoksa beyazlamayla birlikte mi oluyor saçtaki yıpranmalar fikriniz var mı? Bir de daha farklı bakım mı yapmalı acaba?

Yves roshe onarıcı şampuan aldım sülfatsız. Başka tavsiyelere de açığım

Beyazlayan saçı ağacın kuruyan dalı gibi düşün o da kuruyor, çünkü yaşlandıkça daha az sebum ürettiğin için saç da aynı cilt gibi o tatliş halini yitiriyor ne yazık ki kuruyor nemini kaybediyor kırışıyor vs. Saç yağları falan geçici çözüm olur belki ama kalıcı olarak geriye dönüş olmaz.

  • Bir ben var benden şurada  (22.11.23 19:31:08)
folik asik değerlerinizi kontrol ettirebilirsiniz, bundan sebep beyazlıyor da olabilir

  • Rao  (22.11.23 21:28:48)
Benim 28 yasinda beyazladi ama sac kalitesinde bi fark yok. 1 yildir beyaz. Sulfatsiz sampuanlar guzel yves rochernin cok asiri begenmiyorum sampuanlarini. Sulfatsiz guzelini bulamadim hala gerci ogx kullaniyorum o da iyi temizlik hissi vermiyor ):

  • ala09  (22.11.23 22:21:29)