[]

Toz Alerjisi ve Klima

Kızımın toz alerjisi var (test yapıldı).
Hazirandan beri hiçbir soru yaşamadık öksürük konusunda ama ne zaman ki kreşte ve evde klima açılmaya başlandı alerjik öksürük geri döndü.

Geçen yıl Tam olarak neyin sebep olduğunu bilmiyorduk ama artık biliyoruz ki tetikleyen tek şey klima. Yazın da klima çalıştı ama hava kuru olmadığı için etkilemedi sanıyorum.
Sorum şu, kreşe gitmek zorunda olan ve toza karşı alerjisi olan kızımın kışı rahat geçirebilmesi için ne yapabiliriz?
Evdeki klima filtre temiz, kreşte de temizlendiği söyleniyor.
Bizim gibi damdan düşen varsa tavsiyelere açığız.

 
Geçmiş olsun öncelikle, eşimin de aşırı alerjisi vardı toza karşı, kurutma makinesi alarak %80 çözdük sayılır işi, wn çok toz kıyafetlerde yer alıyor çünkü


  • esinikaybetmiscorap.  (20.11.23 20:50:23) 
Kurutma makinesi var, dyson hava temizleme cihazı var, buhar cihazı var.

Fakat ne yazık ki kreşe gitmek zorunda.
  • drmuhendis  (20.11.23 20:58:42) 
Kreşe hava temizleyici ya da buhar makinesi hediye etmek. Hangisi çözüm oluyorsa. Tabi burda kreş büyük mü, kızınız gün için de çok oda sınıf değiştiriyor mu ya da aynı odalar mı hep ona göre değişir.

Belki kreşi ikna ederseniz onlar da alır, çocukların sağlığı için şu makinemiz var diye reklam yaparlar
  • aman üstüme geliyorlar  (20.11.23 21:11:23) 
düz toz alerjisi mi yoksa ev tozu akarı alerjisi mi? eğer ikinicisi ise buhar makinesi çalıştırmamanız gerekiyor.


  • valkin rockefeller  (20.11.23 22:21:55) 
Akar alerjisi.


  • drmuhendis  (20.11.23 23:51:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.