[]

Pencerelerde terleme

Pencereler 20 yıllık vardır. Kör kasalı olarak tabir edilenlerden. Mutfaktaki pencereyi tadilat sırasında değiştirip sürme taktırdık. Bir de merdiven boşluğunda bir pencere var. Önünde perde vs yok. Bu iki pencerede sorun yok. Ancak diğerleri resmen su içinde kalıyor. Pencerelere bakıyorum, hava geçirmiyor, tam olarak kapanıyor. Pencereler çift cam ancak özelliğini mi yitirdi acaba. Çözüm ne olabilir?
 
çift cam arasında mı su/ su buharı oluyor?


  • eisberg  (20.11.23 16:48:35) 
eisrberg terleme pencerenin iç yüzeyinde oluyor.


  • fikox  (20.11.23 16:57:03) 
binanın içindeki nem soğuyan camda terleme yapıyor. diğer çift camlılar iyi izolasyon sağladığı için dışarısı kadar soğumuyordur.


  • orpheus  (20.11.23 17:14:46) 
Su tahliye delikleri yoksa yapar.


  • Mirket  (20.11.23 18:18:44) 
Hocam bizde de aynısı oldu. Cam değişiyor maalesef. Mirket’in dediği gibi su tahliye delikleri yoksa ya da tıkalıysa böyle yerleme yapıyor.


  • eisberg  (20.11.23 19:06:17) 
Video da buldum.

www.youtube.com

Bu delikler açılmadıysa veya tadilat sırasında kapandıysa, tıkandıysa ondan terliyordur.
  • Mirket  (20.11.23 19:10:53) 
Arkadaşlar alttaki su tahliye delikleri var ve açık. Terleme pencerenin iç yüzeyinde oluyor. Su tahliye deligiyle alakasını çözemedim. Muhtemelen camlar değişecek gibi.


  • fikox  (20.11.23 20:02:51) 
Eğer terleme iki cam arasında değilse, iç yüzeydeyse ve silebiliyorsanız, cam ile alakası yok olayın.

Camı filan değiştirmeyin boşuna, oraya cam yerinde metal bir malzeme de tkasanız, plastik te olsa o terleme olacak. Basit bir fizik kuralı çünkü, yoğunlaşma yapıyor ev içindeki nem.

Peki nedne duvarda değil de camda oluyor? Dışı soğuk içi sıcak en zayıf nokta cam çünkü evdeki.

Ev içindeki sıcaklık dışarıya göre fazla, ve evin içinde fazla nem var. Evin içindeki nemi düşürün önce, nemi hapseden peluş ayıya benzeyen zımbırtılar var, onlardan birer tane camın önüne koyun çok fayda sağlar.

Ev içinde çamaşır kurutmamaya dikkat edin.
  • John Bloor  (21.11.23 11:14:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.