Aramızda Jimny Kullanıcısı Var mı? Bu Jimny Alınır mı?

www.sahibinden.com

450 bine anlaştık. Sizce iyi bir fiyat mı?

Haftalardır araç arıyorum. O olmaz, onu alma bunu al, onun osu, bunun busu diye yorumlar nedeniyle bir türlü alamıyorum =)

Sadece bu aracı soruyorum. Eksileri ve artıları... Değer mi sizce?

NOT: Esnaf aracı önermeyin lütfen =) Ama, Fiorino'yu bilmiyordum, haberdar olmam iyi oldu.

Teşekkürler.

Kısa cevap; alınmaz, ben almam.

Kasko değeri bile görünmüyor. En yaşlı 2009 modelinin kasko değeri çıkıyor, o da 348 bin lira. Bundan 3 yaş büyük, kilometresi doğru ise 200 bini geçmiş, neredeyse 18 yaşında araca sizce 450 bin lira verilir mi? Bence verilmez. 250 bin olsa, aracın hastası iseniz belki verilir.

570 bin liraya sıfır (0, zero) fiorino alın daha iyi.
  • orient blue  (20.11.23 16:00:55)
2008 jimny sahibiydim, birkaç yıl önce sattım. arazide kullanımı çok keyifli, çok tatlı görünüyor ancak çok konforsuz bir araç. inanılmaz dar, direksiyon çevirirken kolunuz kapıya çarpıyor. yine dar ve yüksek olduğu için rüzgardan çok etkileniyor. 120km bile yapsanız güvensiz hissediyorsunuz. asfaltta ani manevralarda savruluyor. 4 kişiden fazla binmek imkansız. araçta isofix yok, çocuk koltuğu bağlayamazsınız (benim birincil satış nedenim buydu.), yakıt tüketimi yüksek.

  • brakgn  (20.11.23 18:17:31)
eski aracta japon almak dogru, ama bu degil :)

  • cooperr  (20.11.23 19:03:38)
Araç alma sebebiniz ne?
Eğer ikinci aracınız olarak alacaksanız ve haftasonu off-road için arıyorsanız mantıklı olabilir. Onun dışında yapmayın.

İlk araç olarak düşünüyorsanız, 570bin'e fiorano daha mantıklı, veya ikisinin ortası bir şey olabilir.
  • burfak  (21.11.23 08:37:35)