İş yerinde sıkılmak

İyi pazarlar,
birkaç aydır iş yerinde sıkılyorum. Sektörün durumu çok kötü, iş yeri resmen suyun üzerinde kalmaya çalışıyır. İşten çıkarılanlar, kendi gidenler hatta demirbaş gibi görülen kalifiye elemanlar bile terk ediyor. Masalar boşaldı.. Her neyse. Bütün bunların arasında , ben uzun zamandır çalışıyorum burada ve beni tutmak istediklerini bana bildirdiler… Üstüne zam bile aldım. Maaşlar falan yatıyor çok şükür.
Gel gör ki, çalıştığım iş/proje şuan boş boş dönüyor, az işi çok zamana yayma gibi bir durumum var.
Bu bana göre sanırsam, bütün gün sıkılıp, yavaş yavaş bir şeyler “yapmayıp” eve döner gibi oldum.
Resmen zaman öldürüyor gibiyim.
Geleceğin belirsizliği de ayrı konu.
Napayım? Sallayayım böyle en azından sene başına kadar devam mı edeyim? bir taktik var mı?

Sene başına kadar iş başvurularına başlardım. Zaten iş başvuru süreci vs. uzun süren bir şey. Yeni yıldan sonra da yeni şirkette temiz bir başlangıç yapardım.

  • ilgeru  (19.11.23 16:30:30)
Yilbasindaki zam oranini ogrenirdim once. Dedigin gibi seni elde tutmak icin piyasa ayarinda bi sey verirlerse bos bos parani alirsin iste keyfine bakarsin.
Simdi insanlar ama kendini gelistiremeyecek falan diyebilirler ama o isler oyle degil pek. Kendini bi sey bilmeden kabul ettitip terfiler alan o kadar insan gordum ki.. gelisime gerek yok. Kendini simdiye kadarki birikimini parlatarak pazarladin mi bitti.

  • Kittie  (19.11.23 16:55:14)
Verdikleri zam oranı iyi, yani asıl maaş hedefime az bir şey kaldı. Ona da piyasanın durumuna göre ulaşacağız dediler. Yani aslında kaşınmadan otursam böyle kendimi geliştirmek için seminerlere falan mı katılsam diyorum. İş yerinin de sertifika programı sözü var o da martta başlıyor. Bu şekilde devam edebilirim ama paslanıyor gibi hissediyorum bir yandan da.. Sıkıntı ve devlet memuru gibi oturmak da içimi şişiriyor.

  • maq  (19.11.23 17:10:36)