Bugün ölseniz sizi en çok ne üzer?

Siyasi görüşümüzü bir kenara koyduğumuzda, bugün ölecek olsanız en çok neye üzülürdünüz.

Benim yanıtım; Japonya'yı görmemiş olmak.
"Çok yer gezdim de bir eksik Japonya mı kaldı?" aslında tam tersi. Ülkeleri gezemesem de dünya gözüyle bir kez Japonya'yı görmek isterdim.

Valla bugün ölsem en çok ev depozitosunu alamamış olmak koyar. Salı günü alacaktim çünkü depozitoyu.

Şunu haftaya çarşambaya kaydırırsak(hadi idare et,açıktan bir binlik çalışır) pek bişey koymaz sanırım. Bir tek İskoçya'ya gidememek biraz koyardı belki.
  • j r r tolkien hayrani  (19.11.23 15:30:01)
Geçmiş yaşlarım heba oldu, gelecekte daha iyi şeyler yaşama umudum varken ölüp gitmek bana çok koyardı.

  • ruhen hastayim ben  (19.11.23 15:32:48)
Geçmiş yaşlarım heba oldu, gelecekte daha iyi şeyler yaşama umudum varken +1

  • put it in your appropriate place  (19.11.23 15:39:18)
gecmisin heba, gelecegin sefa gibi gorunmesi bence bir zihin yanilgisi

korkakligimdan deneyemedigim seyler icin uzulurdum
  • foster  (19.11.23 15:41:54)
çocuğumu daha fazla göremeyecek olmak onun da annesiz büyüyecek olması üzer.

  • pide  (19.11.23 15:59:05)
Aslında klişe gibi görünen enteresan bir soru: O beklediğim dönüm noktasını, yeni bir şeylere başlayarak, içime sinen bir şeyler yapmama durumu üzerdi beni. O bir yerlere henüz varamamış olma duygusu üzerdi.

  • maq  (19.11.23 16:15:54)
öldükten sonra uzulemeyeceğimiz için hiçbir şey. bugün öleceğinizi bilseniz diye soruyorsanız eğer herhalde daha çok gezmek yemek içmek olabilir.

  • orient blue  (19.11.23 17:48:20)
Korkakligimdan deneyemediklerim +1

  • Kittie  (19.11.23 18:25:52)
3 tane aslanlar gibi evlat sahibi olmamak.

  • Bir cebinde das kapital  (19.11.23 18:47:36)
Soruyu ilk görünce "japonya'yi göremedim" dedim istemsizce ben de :) ama aslında sadece Japonya değil, çoğu şeyi "aman daha sonra yaparım" deyip, yapabilecek durumdayken erteliyorum. Sanırım erteledigim her şey diyebiliriz buna.

  • fraise  (19.11.23 20:00:24)
hayal ettiğim gibi bir aşk yaşayamamış olmak ve şarkıda dediği gibi "doymadım inan kanmadım sevgiye".

bir çocuğumun olmaması.(evli değilim)
  • tabudeviren  (19.11.23 21:45:14)
Şöyle güzelinden bir pist makinesi alıp binememek. Hayalimdeki 2010 E92 M3 tabi ama başkaları da olur :D

Biraz daha para kazanabilirsem Türkiye'de, en kötü yurtdışında yapmak istiyorum bunu.
  • chicha_v2  (19.11.23 21:51:36)
Öldükten sonraki hayat için yeteri kadar çalışmamış olmak beni çok üzer.

  • etna  (19.11.23 22:33:58)
oğlumu babasız bırakmak. zaten dünya boktan bir yere dönüyor, böyle bensiz büyümesine hiç gerek yoktu.

  • engelbert humperdinck  (19.11.23 23:43:15)
Evlatların aile kurmasını görememek, istediğim bir sürü yer var gezecek, hepsini gezememiş olmak.

  • SiyamkedisiZorro  (20.11.23 08:49:25)
Hayallerimi tam olarak gerçekleştiremediğim için üzülürdüm

  • rock n roll  (20.11.23 13:10:52)
Evrenin gizemlerini öğrenememiş olmak.

  • iwasbornonamountainside  (20.11.23 15:34:06)
Aralikta cok iyi bir sarap eventi var. Yilda bir kez oluyor, on bir ayin sultani. Kacirirsam cok uzulurum. Kahrolurum.

  • buf-e kür  (20.11.23 16:14:10)
Cocuklarimin -ailemin uzulmesinden baska bir sey uzmez

  • turkuaz  (21.11.23 15:09:26)
hesapları kapatmamak.

borçlarımı kapatmamış, alacaklarımı almamış olmak. yaşlı bir annem var. benim arkadamdan borcumla harcımla uğraşmasın diye. sanırım annemi yalnız bırakmak. bu herhangi bir sevdiğiniz olabilir.
  • phonex  (21.11.23 15:16:28)
En çok kedimin günler, haftalar, aylarca beni arayacağını, beni beklerken hiç kimseye yüz vermeyeceğini, iştahtan kesileceğini bilmek... Kedimin bu huysuzluğu sebebiyle ben öldükten sonra aile içinde bakılmama, belki yabancı birine verilme ihtimali...

Sonra da İzlanda'ya gidememiş olmak.
  • silverleaf  (23.11.23 11:11:38)
Allah dostu evliyaların hayatlarını okuduğumda öyle imreniyorum ki bomboş çuval gibi hayat sürüyorum. Arifi Billah zatlar, misal Abdulkadir Geylani öyle muhteşem büyük bir zat ki; Allaha yemin ederim ki arşı ala avucumun içindedir der. 4000 talebesine ders verirken dizinin dibindeki öğrencisi nasıl duyuyorsa en uzaktaki de öyle duyarmış ne kerametler ne hayatlar.. tabii Allahın hediyesi ikramı bunlar... bizde denizden bir damla görseydik diyorum kendimce..

  • ercanzzy  (01.12.23 03:24:33)