[]

Salgın ve boğaz ağrısı

Bir süredir bir salgın mı var? 2 ayda 3 kez hasta oldum. Toplu taşımaya biniyorum, herkes öksürüyor, hapşırıyor. Bu ne salgını?

Bir de ikide bir farenjit geçiriyorum. Tam iyileşiyorum, iki hafta sonra tekrar... yok mu bunun çaresi? Bademcik alırlardı eskiden, bitti mi o dönem?


 
aynı soruyu geçen gün ben sordum, değişik bir varyant yine. hayatımda ilk kez sesim gitti, kargaya döndü. Bir haftadır düzelmiyor, önce gıcık sonra öksürük başladı. etrafımdaki herkese de bulaştırdım sanırım. sesleri bir bir kargalaşıyor herkesin.


  • adivar  (19.11.23 16:52:02) 
boğaz ağrılı işlerde şöyle bir yöntem geliştirdim kendimce, hani eski deyişle boğazım kaşınıyor sanırım hasta olacağım belirtisi olursa hep yanımda taşıdığım spreyimi sıkıyorum çünkü sonrası virüs içeriye girip bildiğiniz gibi kıvrandırıyor. yok ateşi yok halsizliği. en kötü azıcık ateş yapıyor iki üç güne normale dönüyorum tabi bağışıklık sistemi ile de orantılı, herkese göre değişebilir.


  • evimin paspasi  (19.11.23 19:00:18) 
Covid şahlanmış durumda, yanında grip ve rsv virüsü de var, artık bahtınıza ne çıkarsa


  • photo85  (20.11.23 00:22:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.