[]

Postür düzeltme egzersizleri

Modern insan sorunu olarak kötü postüre sahibim, boynum önde ve düz duvara yaslanınca belim boşta kalıyor. Daha önce bir çok egzersizle düzeltmeye denedim ama istikrarsız ve sabırsız biri olarak 2-3 günden fazla düzenli olarak yapamadım. Gyme ve pilatese düzensiz de olsa giderken hafif düzeldiğini hissediyordum ama tembellik sorunu var malesef.

En etkili en kısa sürede sonuç göreceğim ev egzersizi var mı önerebileceğiniz?

Bak bunu günde sadece 5 dakika yapıcan 2 ayda dimdiksin değil de, 1 saat ölene kadar yap, 2 güne dimdiksin gibi bir sonuç arıyorum.

 
Ems ile düzeliyor. Ama zararlı diyorlar ve kalıcı değil.


  • Mistyimage  (18.11.23 22:37:27) 
chin tuck


  • ne demezsin  (18.11.23 23:18:19) 
aradığın gibi bir sonuç bulamazsın
bunun sebebini insanın hareket etmeye ağaca tırmanmaya avlanmaya, toprakla uğraşmaya göre bir iskeletinin olması, saatlerce masa başı çalışma mantığının uymaması

insta keşftteki tüm egzersizlerden her gün 3-4 tanesini seçip
püf noktası baskı noktasında gerçekten 5 sn bekleyip 10 tekrar yapmak
2-3 set yapmak
bir de hareketleri ideal omurga duruşundayken yapmalısın, örn. bel çukuru olmadan, boyun öne eğilmeden

kaslarda zayıflık varsa gym'de güçlendirmek

bir de bu işlemleri ölene kadar yapmak zorundasın ömür boyu düz postür istiyorsan
tabi ki 3. aydan sonra rölantiye alabilirsin, daha az hareket ve tekrar işe yarayacaktır

ayrıca tüm vucut gym öneririm haftada 1-2 gün 1'er saat
  • bir soru sorcam  (18.11.23 23:55:36) 
Hızlı çözüm zaten imkansız da, her gün düzenli egzersizle bile düzelmeyebilir. Hayat, oturma, çalışma tarzını değiştirmen gerek.


  • parka  (19.11.23 11:50:21) 
Ne yazık ki tamamen kalıcı bir yöntem yok. Ancak yine de haberler iyi.

En etkili ve kalıcı düzelme sağlayan yöntem eğriliğin yönüne göre ayarlanmış bir programla kas güçlendirmek. Kısa ve rahatlatıcı çözüm ise esneme hareketleri. İleri dereceyse bu ikisini beraber yapmak daha faydalı olacaktır. Ancak bir uzmana danışmanızı veya çok fazla araştırma yapmanızı tavsiye ederim.
  • emrede  (20.11.23 21:57:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.