Tamamdır

Merhaba,
Tamamdır sözcüğünün kullanımı nasıl ve ne zaman yaygınlastı? Sizi de irite editor mu?

Beni etmiyor, çok kullanırım.
Tamam biraz kaba duruyor.

  • Bruce  (16.11.23 21:05:01)
bruce +1 daha

  • namandigurai  (16.11.23 21:09:40)
Beni de irite etmiyor. Tamamdır deyince karşılıklı olarak anlaştık anlamı verdiği için daha fazla kullanıyorum. Tamam, sanki tek taraflı bir onay veriyor.

  • Amaranta ursula  (16.11.23 21:16:30)
Tamam artık birine ok diye cevap vermek gibi oldu. Daha samimi bir yanıt içim tamamdır yazıyorum. Biri bana tamam dese hafiften "acaba ters bi şey mi dedim" diye düşünürüm. Tamamdır diyince öyle bi sorun olmuyor. Hatta daha da samimi olduğum biriyse tammamdıır gibi harfleri uzatırım :D

  • nundu  (16.11.23 21:43:48)
Irite etmiyor, bi sey dusunmuyorum kullananlar hakkinda ama sevmiyorum ve kullanmiyorum.
Bana askeri bi operasyon hissi veriyor tamamdir komutanim :)

  • Kittie  (16.11.23 21:48:54)
tamam biraz sert durabiliyor yazı dilinde, o yüzden tamamdır +1. sorunlu olan ve fena kulak tırmalayan kullanım: okdir

  • kojonotsuki  (16.11.23 21:48:58 ~ 21:58:40)
Kullanmayi sevmiyorum ama tamami sert bulduklari icin mecburen kullaniyoruz artik tamamdir yani ne diyelim..

  • nic cage  (16.11.23 22:22:04)
düz tamam biraz tripli görünüyor, sıklıkla tamamdır'ı kullanıyorum ben de yanında bir başparmak onayı emojisi ile.

  • hrskrs  (16.11.23 22:59:56)
tamamdır demezsem konuşamayacak kadar çok kullanıyorum bunu. yerine geçecek bir şey de bulamadım. okeyto diyesim geliyor ama gitmiyor her muhabbete. bi de çok eskide kaldı sanırsam :/

  • anna sun  (17.11.23 00:50:41)
tamamdır daha samimi +1
işverenim mesela şunu söyle yapalım yazıyor, tamam dersem tripli gibi geliyor skgks tamamdır diyorum her seferinde.

  • Kediyi üzdün  (17.11.23 12:04:18)
tamamdır denilince içim rahat ediyor niyeyse çünkü söylediğim şeyin dikkate alındığı izlenimi yaratıyor niyeyse, ben de çok kullanırım müşteriler için özellikle. "bu iş bende merak etmeyin" mesajı veriyorum ben de kendi algıma göre ve samimi geliyor.

  • matilda  (17.11.23 13:56:16)
bruce+1 tamam'in kaba hissettirmesi hakkinda.

tamamdir kullaniyorum fakat o da garip bir kelime, severek kullanmiyorum.
  • eksi sozlukte eksiyen adam  (17.11.23 14:10:26)
Sosyal medya çok yaygınlaştırdı.

  • halitkin  (17.11.23 17:52:31)