[]

türk bankacılık sistemine nasıl girebilirim yeniden?

öğrencilikte çok düzenli bir banka müşterisiydim. 2-3 kredi kartı vardı limitleri çok düşük olmasına rağmen hepsini full kullanır günü gününe öderdim. hatta şimdi baktım 9-10 sene önce falan findeks notum 1790 civarıymış.

sonra bir an da yurtdışına gitmem gerekti, banka hesaplarımı boşalttım, bir kaç kredi kartımın borçlarını bir kaç ay geç ödemek zorunda kaldım. bir banka hesabımda 120 lira borç kalmıştı 2 sene peşime düşmüş meğer banka, en son bir şirket mi ne almış ailemden birine ulaşıp kapatsınlar borcu demişler de öyle öğrenip kapattım.

neyse velhasıl şimdi tr'deyim. henüz bankaya gidemedim ama hala aktif olan banka (kredi değil) hesaplarımdan 2 tanesinden kredi kartı başvurusu yaptım kabul edilmedi. daha önce de borsa hesabı açmaya çalıştım açmadılar. geçenlerde döviz bozmamak için 10k tl lazım oldu kredi çekmek istedim reddedildi.

ben nasıl şimdi tekrar sisteme girebilirim? bankaya gidip konuşsam maaş ya da gelir belgesi isteyecekler ama tr'ye yeni geldim bir süre dinlenip işe devam edeceğim ama belge yok bişey yok. istediğim kredi kartının kat kat üstünde tl bakiyem, daha da fazlası dövizim var. onları gösterip açtırabilir miyim acaba?

ama daha önemlisi önümüzdeki sene bir kaç işim için kredi çekmek istiyorum ama bu notla bu sicille mümkün değil, bunu 3-5 ay da toparlayabilmem mümkün mü? yoksa en az 6 aylık bordro, düzenli kk ödemeleri vs mi istenir.

teşekkürler fikir vereceklere şimdiden

 
çaren bloke / teminatlı kredi kartı.


  • Whily  (16.11.23 20:48:49 ~ 21:16:57) 
Whily en doğru öneri ile gelmiş, nakit karşılık göstererek, o kadar limitte bir kredi kartı alıp öncelikle onu düzenli olarak ödeyeceksiniz. Bu arada bankaya birkaç tane de fatura için otomatik ödeme talimatı verin.

5-6 aylık süreç sonrasında bir kredili mevduat hesabı açın, ondan da arada çekim yapın, düzenli ödeyin.

Bu böyle bir yıl devam etsin, sonrasında nakit krediye başvurursanız sorun olmaz. Bunları mümkünse maaş hesabınızın bulunduğu bankadan veya düzenli olarak gelirinizi aktardığınız hesabınızın bulunduğu bankadan yapın.

Her daim vadeli mevduatta veya yatırım hesabınızda da biraz para tutarsanız daha bile güzel olur.
  • loras  (18.11.23 12:53:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.