Taşınmak mantıklı mı?

Şu an oturduğum evin içi eski, kirası 4500₺ ve yeni sözleşmeyi ''sözleşme bitiminde evden çıkılacak maddesi'' ile kabul etti ev sahibi. İlanlara bakıyorum civarda banyosu yıkık dökük evler en az 10k, eli yüzü düzgün evler en az 15k o da şanslıysan.

Bir ev buldum, merkezi konumda kira 14000, merkezi ısıtma ve aidat birlikte 750₺ ve sahibinden (depozito var kira bedeli) Sorum şu, bu şartlarda evden çıkmak mantıklı mı? yılbaşında ve temmuzda olası zamlar (ağustosta sözleşmem bitecek) ile kiralar ne duruma gelir? evler zamlanmadan emlakcısız ev bulmusken çıkılır mı?

konum ankara ve maas yeni evi karsılayabilecek duzeyde (ev arkadasım mevcut)

Yeni baktiginiz evin ici yeniyse veya daha temizse Tasinmak mantikli. 14-15 cok iyi bu devirde

  • ala09  (15.11.23 18:28:54)
Valla olay senin maddi durumuna ve evin şimdiki durumuna göre degisir.

Eğer maddi durumun direkt +10k kira vermekle biraz zorlanacaksa ve ev de idare edilebilecek düzeydeyse ben olsam en az 3-4 ay daha şimdiki evde kalır bir miktar kâr elde etmeye çalışırdım.

Şimdiki evin durumu o kadar iyi değilse, yeni geçeceğim ev standartlarımı arttıracak ve maddi olarak da çok zorlanmayacaksam da yeni eve geçerdim.
  • j r r tolkien hayrani  (15.11.23 19:03:00)
ev sahibi o maddeyi eklettiyse sizi seneye çıkaracaktır. kiraların düşmeyeceğini düşünürsek seneye çıkmak yerine şimdi çıkmak çok daha mantıklı. maddi olarak zorlanmayacağınızı söylediğiniz için bu dediğim geçerli tabi.

  • elorelia  (16.11.23 08:38:19)