Hsbc euro transfer

Merhaba,

Türkiye Hsbc hesabımdan 3000 euro göndermek istiyorum, fakat masrafları bir türlü bulamadım.
2 tane şey yapabilirim ucuz yollu:
1) Türkiye hsbc euro hesabımdan başka bir Türkiye hsbc euro hesabına havale yapabilirim. Masrafı ne olur aşağı yukarı?
2) Türkiye hsbc euro hesabımdan başka bir Türkiye qnb euro hesabına swift yapabilirim. Masrafı ne olur aşağı yukarı?

Masrafı azaltmaya çalışıyorum borç ödemey çalışıyorum. Çözüm bulamadım bir türlü.

1) düz havale ücreti almalı, birkaç farklı bankada öyle. Miktara göre değişiyor o ama 10-15 lira bişey tutar sanırım.

2) Başka banka/swift olursa aracı banka vs. girerse toplamda 40-50 euro gidebilir. Ben geçen sırf gönderme ücretine 1000 tl verdim(yurtdışına swift), aracı banka olmadı ama bazen karşı tarafın da kestiği falan olabiliyordu.
  • nhk ni youkosu  (15.11.23 00:21:15)
Aynı bankalar arasında transfer yapmanı öneririm. Hsbc'den Hsbc'ye 5-10 lira birşey alır.

Farklı bankaya transferde 20-30 euro alıyor.
  • Northern Mariner  (15.11.23 13:51:49)