Corolla ve Peugeot 2008 takası mantıklı mı?

merhabalar

bende Toyota Corolla 2021 model-benzin-otomatik-38 bin kmde tramersiz vision paket(yani boş) var. 935.000 den sahibinden de ilanda. takas düşünebilirim diye yazmıştım.

bir arkadaş bana Peugeot 2008-2017 model-dizel-otomatik-30 bin kmde tramersiz-allure paket önerdi. onunda satış fiyatı 925bin. nerdeyse kafa kafaya.

aslında aracı satma sebebim suv almak için. aklımda da pejo 2008-3008 var. tek olumsuz görünen tarafı o arabanın 2017 model olması. ama benimki de en boş paketi.

siz olsanız suv araç mantıklı geliyor olsa bu takas mantıklı mı?

2021 model japon araç verip 2017 model Fransız almak bana aşırı mantıksız geldi.

  • duster  (12.11.23 23:21:42)
Japon verip Fransız alınmaz, üzülürsün.

  • halitkin  (12.11.23 23:21:51)
Zarar etmeden satma sansınız varsa deneyebilirsiniz. 2017ler o fiyata gider mi ona bakın isterseniz.
Japon Fransız olayı saçma olmuş. Halk ikisini de sahiplendi, alıp satıyor, kullanıyor.

  • neymis  (12.11.23 23:25:47)
Olayı direk markaya odaklanmışsınız haklı olduğunuz nokta da var. Ama bendeki araç boş paket ve ben suva geçmek istiyorum. 2018-2019 olsa daha içşm rahat olurdu ama fiyat olarak adam da çok uçmamış.

  • Wolfware  (12.11.23 23:29:02)
2008-3008 son kasaları aşırı çekici araçlar. Bununla birlikte Peugeot grubunun kronik sorunu çok. Modellere özel konuşursak c sedandan b suv’a geçeceksiniz yanlış bilmiyorsam. 3008 olsa takas daha az sorgulanırdı ama bu senaryoda 2008 azııck hafif kalıyor sizin araç karşısında.

  • en bi orijinal  (12.11.23 23:33:32)
Değil.
Kayinpederde dediğiniz araç var. Hayatta 2021 corolla değişmem. Suv demissiniz, suv değil ki o araç. Azicik daha yüksek (11 cm) o kadar, yerden yükseklik farkı ne kadar bilmiyorum tabi.

Size bu takasin mantıklı olacağını söyleyen insan çıkmaz. O yüzden sormadan gidip takas yapin caniniz istiyorsa.
  • logisticsmanager  (12.11.23 23:49:15)
Anca sifir bi pejoya ok derim bir peugeot kullanici olarak. Ama siz zaten pejo bakacakmissiniz. Araci ne kadar zamandir satamiyosunuz baska alici yok mu kes mangir versin istedigin gibi ozgurce bak

  • ala09  (13.11.23 01:57:58)
Bu ticarette kazıklanan taraf sizsiniz. 2017 model Peugeot 2008 eski kasa. Satması çok daha zor bir araç. Yeni kasa olsa olur derdim. Ama 925 bin o bahsedilen araç için afaki bir rakam.

Bir de eğer sarı sitede gördüğüm ilansa (Kartepe/Kocaeli) o pejo sel hasarlı. Aman diyeyim.
  • armagan abanuz  (13.11.23 02:35:46)
sakın almayın.

söylendiği gibi pejo eski kasa ve etg yani otomatiklestirilmis manuel vitese sahip, berbat bir şanzıman. üstelik klasik olarak yaşlandıkça daha pahalı satma hastalığına yakalanmış herhalde sahibi ki kasko değeri 820 olan araca 925 yazmış.

sizin satış fiyatınız kasko değeri ile uyumlu.
  • orient blue  (13.11.23 07:27:36 ~ 07:51:02)
@armagan abanuz evet hocam tam da o araçtı. Çok teşekkürler bilgilendirme için. Her parçası orjinal diyor ekspertizinde ama herhalde o eski bir ekspertiz. Çok sağolun

  • Wolfware  (13.11.23 09:29:25)
gerekli açıklamayı yapmışlar ama ben yine de yazayım.

mantıklı değil. ben olsam corollanın üzerine biraz daha koyup daha iyi bir araç bakardım.
  • durbidakka  (13.11.23 14:58:15)
Takas için araba teklif ediliyorsa kesin normal satamadıkları için takasta iteliyorlardır diye düşünüyorum istemsizce.
Kişisel görüşüm bu şekilde. O yüzden sizin seçmediğiniz bir arabayla takasa hayır derim.

  • burfak  (13.11.23 18:58:43)