korumalı gelmeyen telefonu iade edip etmemek

Daha önce telefon aldığımızda telefon kutu içerisinde telefonu bir nevi darbelere karşı tamponlayan hava dolu iki şeffaf poşetle gelmişti.

Daha sonra başka bir yerden telefon aldığımızda telefon orta boy bir zarfın içerisinde herhangi bir koruma olmadan gönderilmiş. Paketin üzerinde içerisinde hassas bir ürün veya telefon olduğuna dair hiçbir ibare yok. Telefonun kutusunu açmadan da hehangi bir hasar olup olmadığını bilemiyoruz. Açınca da iade edilemiyor.
Kargocuların zaman zaman ürünleri nasıl kötü taşıdıklarının videolarını düşününce telefonu açıp açmamakta tereddüt ettik.

Siz bu durumda hiç risk almayıp ürünü iade mi edersiniz, yoksa kullanır mısınız?

İnternetten 3 tane telefon aldım zamanında. Şeffaf hava dolu poşet var mıydı hatırlamıyorum ancak en azından bir kutunun içinde gelmişti. Eğer anladığım gibiyse yani telefon kutusunu direk zarfa koyup gonderdilerse bence risk almayın ve iade edin.

  • dedeminhirkasi  (11.11.23 23:48:37)