Emeklilik - 7 aydır hiçbir cevap yok

annem nisan ayında yaşını doldurduğu için emekliliğe başvurdu.
başvurduğunda istanbul'daydı.

daha sonra haziran ayında izmir'e taşındı.

o günden bugüne hiçbir sonuç, hiçbir yanıt yok. hala inceleniyor diye gözüküyor e-devlette.

----

geçen hafta izmir sgk'ya gitti durumu sorgulamak için, "biz istanbuldaki yerin durumunu sorgulayamıyoruz." dediler "ama siz bi izmir bilmem ne müdürlüğüne giidp oraya sordurun" dediler. annem oraya gitti, orada da "biz detayları göremiyoruz ama 3 aylık sigortalılığınız 'şüpheli' diye gözüküyormuş sanırım" dediler.

işte size bir evrak gelmiştir vs. dediler. evrak geldiyse de istanbul adresine gelmiştir. (eski evin kapıcısına sorduk o muhtarlığa da sordu bir evrak yoktu)

şüpheli gözükmesi emeklilik için sorun değilmiş, sonuçlanmayan bir şey olduğu için.
ama şuan emeklilik durumu ne göremiyoruz.

annem günde 10 defa istanbul unkapanı sgk'yı arıyor telefonu açan yok.
cimer'e yazıyor cevap veren yok.

burdan istanbul'a gidebilecek durumda da değil sorgulamaya.

yani bir evrak gönderdiler de bizden cevap mı beklyiorlar? bilmiyoruz.
bizim gidip bir yerlere bir şeyler mi göndermemiz lazım? bilmiyoruz.

hiç kimseden belli cevaplar da alamıyoruz.
7 ay oldu hatta geçti, hiçbir sonuç yok.

bizim şuan ne yapmamız lazım? bu işi unkapanı sgk'dan izmir sgk'ya aldıramaz mıyız?
durum sorgulamak için ne yapmamız lazım?

hiçbir devlet kurumundan asla kesin ve net bir ecvap alamıyoruz kafayı yiyicem artık.

Siz gidin, bir vekalet yaptırsın anneniz sgk'daki tüm işlerim için falan diye

  • malheiros  (10.11.23 19:48:42)
Bilgi almak için vekalete de ihtiyaç olmaz hatta

  • malheiros  (10.11.23 19:49:06)