Döviz bürosu paranın bir kısmını eski tip dolar vermiş problem olur mu?

10 bin dolar aldım, bunun 8 bin doları yeni tip 2 bin doları ise eski tip olarak verilmiş. Eski tip paralar bazı cihazlardan geçmiyor diye biliyorum. Problem olur mu?

Dolarda eski tip yeni tip ayrımı yok dolar dolardır bir sorun olmaz.

  • Bir ben var benden şurada  (09.11.23 15:32:26)
@bir ben var benden şurada: geçen gün başka bir döviz bürosuna gittim. Kendi makinelerinin eski tip dolar okumadığını söylediler. O yüzden şüphe oluştu.

  • havadakarada  (09.11.23 15:39:51)
Abi eski ya da yeni doların itibari değeri aynıdır, ben makinenin okumayacağını da düşünmüyorum sırf almamak için yalan söylüyordur, neden almak istemiyor dersen de işgüzarlık işte.

  • Bir ben var benden şurada  (09.11.23 15:49:57)
bende eski tip 10 ya da 20 dolar vardi, yurtdisinda yasiyorum, bircok yer almadi. en son endonezyada vizeyi odemek icin denedim, almadilar. taksiciye mi ne verdim ya da bir yerde bozdurmustum. kimse almaz diyemem ama almayan cok yer gordum.

  • kassiopeia  (09.11.23 15:53:34)
bir şey olmaz. sadece yırtık vs olmamasına dikkat edin.

  • stay with me  (09.11.23 15:57:41)
ABD'de 1 ay boyunca eski tip her miktarda dolarla ödeme yaptım hiçbir sorun yaşanmadı.

  • Smithsonian  (09.11.23 16:42:03)
ABD'ye gideceksen problem olmaz da, Türkiye'de bi bankadan çektiğim doları öbürüne götürünce makinede sıkıntı çıktığı için birkaç banknotu yatıramadığım oldu. ATM'si kabul etti sonra :D

Eski tiplerin hepsi sorunlu olmaz ama kırışık, üstü yazılı bilmemne banknot varsa birkaç tanesini kabul etmeyebilirler.
  • nhk ni youkosu  (09.11.23 17:01:56)
yurtdışında eski tip veya üzeri damgalı banknotlar sorun yaratır

  • plastic_angel  (09.11.23 19:12:23)
bankada usd hesabı açıp atm'sinden çekerseniz çok büyük ihtimalle yeni olarak verecektir. sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum pek ama bazı yerlerde sorun olabilir eski dolarlar.

  • thor44  (09.11.23 19:32:29)
eski tip dolaları daha düşükten bozuyorlar, atm lerde genelde kabul etmiyor bilginiz olsun , aynısını yaşadım tabiki türkiye için geçerli söylediklerim

  • Rao  (09.11.23 19:41:13)
Bak sen şu kurnazlara. Yarın gidip bozdurmak istesen almazlar.

Para geçerli ve tedavülde, ama maalesef sorun oluyor. Banka alıp hesaba yatırmıyor, dövizci almıyor, düşükten bozarım diyor.

Şurada eski baskı 200 dolarla nasıl maymun olduğumun detayları var: (git: 1515339)
  • kibritsuyu  (09.11.23 20:44:17 ~ 21:32:34)
Güncelleme: aldığım aynı döviz bürosunda bozdurdum.

  • havadakarada  (21.12.23 23:56:46)