hipodromda at yarışı izlemek

daha önce hiç gitmedim fakat hep bir gitmek istemişimdir. önümüzdeki cumartesi güzel bir yarış varmış diye duydum ama şimdi her etkinliğe internetten bilet almaya alışmış biri olarak öyle bir şey bulamadım. at yarışlarında böyle bir olay olmuyor mu? gidip yarış günü hipodromdan mı bilet alıyoruz? öyleyse çok kuyruk oluyor mu bilet için yarıştan ne kadar önce gitmeli? hadi internetten bilet bulamamayı geçtim tam olarak yarış saatini programını gösteren bir bilgi de bulamadım. o gün ankara'da hitit yarışı olduğu yazıyor ama saati falan yok yani. bu bilgiyi nerden bulabilirim? gibi sorularım var.

bir de dediğim gibi cahiliyim mevzunun. o yüzden genel olarak hipodromda yarış seyir keyfini arttıracak öneriler varsa (mesela filmlerde dürbün götürüyorlar ya o tarz öneriler işte) onları da dinlemek isterim.

direkt gidip giriyorsun, bilet falan yok. dürbün falan da gerek yok bence.

  • eurhka  (06.11.23 14:26:42)
peki saat kaçta başlıyor kaçta bitiyor ona nerden ulaşabilirim? bir de orada bahis yapılabiliyor sanırım ama kalabalık oluyor mu bahis gişeleri? oynayabilmek için ne kadar önden gitmek gerekir onu anlamak için soruyorum.

  • semaforo de medianoche  (06.11.23 14:35:01 ~ 14:36:14)
gün boyu yarış oluyor. koşu programından şehre özel bakabilirsin.
20-30 gişe var istanbul'da, öyle sıra falan yok. Koşular 30 dk arayla oluyor gibi.

  • eurhka  (06.11.23 16:16:48)
www.tjk.org

Haftada bir gün bazı pistlerde tatil olur genelde, buradan takvime bakabilirsiniz.

Mesela yarın adana ve kocaeli varmış, öbürgün istanbul ve elazığ. İstanbul için ilk koşu 14:00 son koşu 18:00

Yarım saatte bir var +1
  • John Bloor  (06.11.23 17:19:35)
5 gün kalan günün programı daha belli değil mi ki onu bulamıyorum ama? bir de hitit koşusu tüm güne mi deniyor tek koşuya mı tek koşudur sanki. öyleyse hangisi hitit koşusu olacak birinci mi sonuncu mu ya da aradakilerden biri mi? bir de hitit koşusundan bağımsız soruyorum gün içindeki koşular arasında bir hiyerarşi oluyor mu yani konserde önden küçük gruplar çıkar en son ana grup çıkar gibi burada da öyle bir şey var mı yoksa yaşıtların hepsi benzer önemlerde mi oluyor?

  • semaforo de medianoche  (06.11.23 18:47:39 ~ 18:48:08)
Hitit koşusu, Gazi koşusu gibi geleneksel koşular da o her yarım saatte olan koşulardan biri gibi saatinde koşulur.

Bahise de katılır bu koşular, çok geç saatte de olmaz çok erken saatte de. Ama net bir koşu sırası var mı hatırlayamadım.
  • John Bloor  (08.11.23 11:07:48)