Parasını ödededim ama ortada mal yok!

X firmasında bir mal satın aldım. bana işte bilmem kaç gün içinde üretimden çıkacağını sonra teslim edeceklerini söylediler 5 ay oldu hala ortada bir şey yok.

hepiniz yaşamışsınızdır. fabrikalara ya da dış yerlere üretim yaptırıp sonra kendi logolarını basan firmalarda oluyor bu.

5 ay içinde birçok kez uğrayıp sordum hepsinde müşteri temsilcisi tarafından "2 hafta sonra gelmiş olur 2 hafta sonra gelin" diyerek gönderildim. oyalandılar yani.

yalnız artık sinirlendim. çünkü yalan söylüyorlar ve aptal yerine koyup oyalıyorlar. ortada mal yok. satış yapmışlar resmen.

ya artık kapı pencere indirmeye gidip ciddi sıkıntı yaratıcam orda ama yine de medeni halimi koruyup yasal yollardan ilerlemeyi düşünüyorum son bir sabırla.

1)bu tip hususlarda karşı tarafa en sıkıntı yaratabilecek hukuki yol ne olabilir?

-para iadesinden (5 ay önceki fiyattan) ve malın kendisinden ziyade artık yapılan muameleden bozulmuş durumdayım. karın ağrısı olmak istiyorum.

2) olmayan malı varmış gibi satan ve beni inatla oyalayan müşteri temsilcisine ne gibi yasal haklarım olabilir?

belki de pek bi hakkım yok ama tecrübenize sığınarak yol yordam öğrenmek istedim.

teşekkürler.

son kez arayıp tüketici hakem heyetine başvuracağınızı iletin. yine yok derlerse de ikamet ettiğiniz yerdeki kaymakamlığa gidip tüketici hakem heyetine başvurun ödeme vs belgelerle. ödediğiniz ücretin yasal faizi ile iadesini talep edin.

  • faberkastelli  (03.11.23 16:30:19)
Tüketici Hakem Heyetine belgelerinizle başvurun e devlet üzerinden ya da fiziken sonrasında karar lehinize çıkarsa ilamlı icra takibi yapın.

  • Smithsonian  (03.11.23 16:41:08)
ödemeyi nasıl yaptın, kredi kartı ise harcama itirazı oluşturup geri alabilirsin.

  • orpheus  (03.11.23 17:12:25)