Akıllı cihaz soruyorum (elektriği aç kapat)

evimde baya fazla akıllı cihaz var. akıllı panjurlardan ışıklara beyz eşyalara bilmem nelere kadar.

şimdi yeni bir şey arıyorum, ama hiçbir şey bulamadım. belki de ben doğru aratamıyorum.

bahçemin bir bölümünde şerit bir led var ve bu led akıllı değil. ledin bağlı olduğu şalter de garajın içinde olduğu için bunu aç/kapat yapmak pratik değil. her seferinde merdiven inip açıp gelmek gerekiyor.

şalter görevi görecek bir akıllı cihaz yok mudur? elektriği aç kapat yapacak şekilde?

----

philips hue'nun duvar switchi var, salak gibi de satın aldım onu. ama meğer o elektriği zaten sürekli veriyormuş. sadece elektriğin ucundaki hue cihazları aç/kapat yaptırıyormuş. elektriği aç/kapa yapma gibi bir özelliği yokmuş malesef.

haliyle ben bir çözüm bulamadım; hue, meross vb. markaların çoğuna baktım.

akıllı priz var, ama bu benim için son çare açıkçası, çünkü şalterden direkt alıyoruz elektriği. araya bir priz koymak falan hem yer bakımından hem de iş bakımından tercih etmediğim bir çözüm. ama tek çare oysa, artık ona yönelicem tabi yapacak bir şey yok.

önereceğiniz bir cihaz var mı?

www.hepsiburada.com

sürekli kullanıyorum. 220+nötr girer aynen çıkar.

bu arada tüm wifi röle çözümleri işinize yarar.
  • enteg  (03.11.23 08:31:22 ~ 08:32:00)
aradığınız fantastik ürünü söylüyorum;
switchbot bot.

güle güle kullanın :)
  • orient blue  (03.11.23 09:36:09)