idrar sorunu

merhaba arkadaşlar

bir süreden beri sabahları kalktığımda belimin üst tarafında(sol arka) bir ağrıyla uyanıyordum. hastaneden ultrason için gün aldım. mart ta aldım temmuz 22 ye gün verdi. bu süre içerisinde bazen ağrıdı bazen ağrımadı. ama şu anki sorunum. işeyemiyorum.

litrelerce su ve diğer sıvılardan içiyorum gün içerisinde hiç tuvalete çıkma ihtiyacı hissetmiyorum, akşam tuvalete gidince de saolsun lütfen azcık ve çok sarı işiyorum. erkeğim.

şimdiden teşekkürler..

o ağrı bazen bende de oluyor sabahları ama işeyince geçiyor. yani ağrıya çok takılma diye dedim (yoksa ben mi ciddiye almalıyım bilemedim aslında)

  • hevipeyra  (03.07.10 11:59:44)
tas var gecmis olsun. kirdiricaksin. git goster acilen.

  • numbernine  (03.07.10 12:02:07)
eğer mart ayından bu yana tedavi görmediysen şimdiye ölmen gerekirdi :) büyük ihtimal kum veya çapı çok küçük taşların bulunmakta. ve bu taşlar böbrek havuzlarını tıkadığı için bu havuzlarda biriken idrar baskı yaparak senin canının yanmasına neden oluyor. litrelerce su içip tuvalete çıkmaman gibi bir durum hemen hemen imkanız. tahminimce içtiğin hepi topu 1,5 litre falan sudur. bunu da vucut bu sıcak günlerde işemek yerine çoğunu vucut için kullanıyor. Sana taviyem su miktarını en az bir litre daha arttırman olacaktır. aksi takdirde 10 günde 15 kilo alırdın ve böbreklerinin hacmen 15 litre olurdu :)

www.magazine.ayurvediccure.com

işeme olayını rahatlatmak için buskopan hap alamanı tavsiye ederim. olası iltahabik sorunlar içinde azosilin tavsiye edecem.

buskopan idrar yolları kas geveşeticidir. kanallar genişleyeceği için tuvalate çıkman kolay olacaktır.

not: idrarın renk koyu sarı ise vitamin sorunun olabilir. bulanık ise iltahabik bir sorun olabilir

www.intaniye.com
ailehekimince.com
  • janavarorion  (03.07.10 12:04:21 ~ 12:08:25)
hacı öncelikle geçmiş olsun.
büyük ihtimal böbreklerde sorun var. ihmal etme bir doktora git. taş olabilir zira taşda zaman zaman ağrı yapıp zaman zaman yapmayabiliyor. sen ihmal etme bir doktora görün.

  • seyduna6687  (03.07.10 14:05:30)