Yemek Önerileri Lazım

Selam ahali,

Henüz kahvaltı bile yapmadım ve sabah 5 den beri ayaktayım..Midem pis kazınıyor..Sıradan bir kahvaltı nedense istemiyor canım..Bütçeyi çok yakmayacak ve kolay hazırlanacak ne tür alternatifler sunabilirsiniz bana?

krep icinde muz dilimleri ve nutella.

  • kayranin kedisi  (03.07.10 11:10:19)
yakınlarda büfe varsa git 2-3 tane (artık kaçtaneyle doyarsan) goralı al.

  • pposeidon_1  (03.07.10 11:10:42)
@kayranin kedisi,

güzel fikir aslında waffle tarzı olur ama tatlı olur o genelde sabah sabah hiç cezbetmedi..sağol yine de..

@pposeidon_1,

mersinde olmaz o tür şeyler :)
  • hayattan sikilan adam  (03.07.10 11:13:49)
yanında soguk sütle güzel oluyor. süt o tatlılıgı bastırıyor.

  • kayranin kedisi  (03.07.10 11:15:44)
öğlen olmuş zaten. sabahlık tarafı kalmamış.

yer de mersin ise, waffle tarzı da cezbetmediyse, goralı da yoksa,

tabii ki tantuni.
  • kibritsuyu  (03.07.10 11:15:49)
kayranin kedisi,

sütün kokusundan bile midesi bulanan biriyim..ama tatlı olarak fikrin güzel..yemeğin üstüne denenebilir :)

kibritsuyu,

daha dün tantuni yedim yaa..o da hiç cezbetmedi..

en iyisi ben migros,bim tarzı bir yere girip bakayım neler yapabilirim diye..
  • hayattan sikilan adam  (03.07.10 11:17:51)
hacı mersin dememişsinki ama :)

şöyle yap, bi patates al (evde vardır heralde) kçük küpler halinde doğra kızart sonra üzerine yumurta kır sarıları tam pişmeden(eğer seviyorsan tabi) ocaktan al. çatalsız ekmeği bandıra bandıra yi. afiyet ossun.
  • pposeidon_1  (03.07.10 11:18:28 ~ 11:19:52)
bime gidiyorum..dondurulmuş ürünlere falan bakacam bir..belki bulurum bir şey..şöyle güzel bir sandviç falan :)

teşekkürler fikirler için..

bu arada başka fikirler varsa yazın yine ben yarın da böyle hissedecek gibi hissediyorum şu anda :)
  • hayattan sikilan adam  (03.07.10 11:22:55)
mayonezli makarna salatası.

  • mentuhotep  (03.07.10 11:41:44)
ama sen de hiçbişi beğenmiosun ki ya benim canım çekti tok halimle okuduklarımı.

sana tavsiye, git güzelinden %100 dana sosis al, ketçap ve salçalı suda pişir, sandviç ekmeği içine hardal içine sosisler, üzerine kendi yaptığın ya da aldığın rus salatası, en son barbekü sos sık.

olmadı mı, polonez'in baton sucukları var, büyük büyük çiğ yenebilenlerden. ince ince dilimlet onlardan, sosis yerine onlardan döşe.
  • theos ek mekhanes  (03.07.10 11:45:11)
knorr çorba+ makarna + makarna sosu(mantarlı) ve patates püresi hazır bi de yanına cordon blue al. hazırlamak 20 dakika yemek paha biçilemez
7-8 lira

  • madyb  (03.07.10 11:48:12)
pozcudaysan ara salih ustayı tantuni getirsin öğlen olmuş zaten. 328 87 83

Ama benim tavsiyem de krepten yana
10 dakika içinde hazır oluyor zaten.

2 tane yumurta
yarım litre süt(2 bardak)
1 tatlı kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı şeker
3 bardak falanda un koyacaksın. sıvı katı arası olacak. (pekemezden daha cıvık)

teflon tavaya döküp tavayı titret. yuvarlak şekilde genişler o... o yüzden biraz sıvı olsun diyorum

10 dakika da 8-10 tane yapmış olursun. 2 kişi öküz gibi doyar. üstüne de pınar beyaz sür... tadından yenmez :D

edit-1: yazdığın mesajlardan erkek olmadığını anlıyorum ve tantuni seçeneğini iptal ediyorum. onun yerine alda veya bim de bulunan haır shinitzel tavuklar var, onlardan alıp yanına ince ince domates dilimle. bir çay baradağı kadar piav hazırla yanında da ice tea veya soğuk bir kola iç. baktın hiç biri kesmedi. umut patiseriye gidip çok güel sandwichler alabilirsin. bu benim dünkü kahvaltımdı.

edit-2: duyuru ahalisinin çoğu mersinli anladığım kadarıyla.
  • janavarorion  (03.07.10 12:21:40 ~ 12:35:51)
krep için içine birazda ( 1 çay kaşığı) karbonat koy puf puf daha kıvamlı olur :) ha mersindeysen öyle yiyebileceğin çok farklı birşey yok... mezitli tarafındaysan babildeki pizza pizzada soğan halkalı bişey sipariş edince adam o kadar tavuk kanadı getiriyor(soğan halkaları kalmamış) ben pazartesiye kadar sömürücem yani... :)

  • ucanus bocekus  (03.07.10 12:31:08)
cevaplar icin tesekkurler millet..bugunu tantuni ile hallettim ama fikirlerinizi diger gunler icin sakliyorum..gercekten guzel fikirler..

bu arada bayan degil erkegim :)
  • hayattan sikilan adam  (03.07.10 12:46:26)