çıkış voltajı ne demek?

bir elektronik ürünün 2 farklı versiyonu var.

aradaki fark ne diye sordum çinli satıcıya.

birinci ürüne: "The output voltage of this product is 20/50kv, which can be adjusted"

ikinci ürüne: "The output voltage of this product is about 15kv, which cannot be adjusted."

yazmış.

ürünü türkiye'de kullanacağımı göz önüne alırsak, hangisini tercih etmeliyiim?

bu rakamlar çok büyük değerler eğer yanlış yazılmadıysa, ama sizin için önemli olan giriş voltajı.

Bizde giriş voltajları 220-230 volt monafaze, 380 volt trifaze.
  • John Bloor  (30.10.23 13:45:27)
@john bloor;

teşekkür ederim hocam. giriş voltajı ile ilgili satıcıdan bilgi talep edeyim mi? türkiye ile uyumlu olmama ihtimali var mı sizce?
  • istististist  (30.10.23 14:11:28)
bu ürünün çıkışına ne bağlayacaksınız?
ve evet, giriş voltajı önemli. 110volt ise olmaz.

  • kisa  (30.10.23 14:24:32)
@kisa;

çıkışına püskürtücü bir aparat bağlanacak hocam, zaten o aparat da ürünle birlikte geliyor.

türkiye için en uygun giriş voltu hangisi oluyor hocam? 110 volt olandan istemediğimi söyleyeceğim satıcıya, teşekkür ederim.
  • istististist  (30.10.23 14:27:39)
@JB nin dediği gibi, normal prize takacaksanız 220volt.
sanayi tipi yani trifaze elektrikse 380volt olmalı.

  • kisa  (30.10.23 14:43:37)
Giriste 380 volt (3 fazli ise) yada 220 volt (tek faz ise) bir baglanti saglayabilirsiniz ancak 15-20-50 kv voltaj seviyeleri yuksek.Bence siz direk elektrik baglanti semasi falan varsa onu isteyin. Giris gerilimini saglarken toplam elektrik gucu acisindan da yeterli bir baglanti olmali.

  • turkuaz  (30.10.23 14:44:11)
@turkuaz;

yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla çıkış voltajı çok kuvvetli cihazın.

ev tipi normal prize takınca herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım?
  • istististist  (30.10.23 15:02:27)
eğer 15-20 kv veriler doğruysa çok yüksek, evde kablo kesitiniz vs yeterli olmayabilir.

yani ben şimdi bunu okuyunca 15.000 volt anlıyorum, yanlış mı anlıyorum? yoksa kv dediğiniz KW mi?

ürünün direkt linkini verseniz bütün kafa karışıklığımız gider aslında.
  • John Bloor  (30.10.23 16:21:27)