Sizce Bu SUV'lerden Hangisini Alayım?

Selamlar. Haftalardır araç arıyorum. Artık bugün-yarın karar verip almak istiyorum. Aşağıdaki araçların hangisini, neden alırdınız? Teşekkürler.

Peugeot 5008 (2011)
www.sahibinden.com

Peugeot 3008 (2011)
www.sahibinden.com

Peugeot 3008 (2011) (530'a bırakıyor)
www.sahibinden.com

Peugeot 3008 (2010)
www.sahibinden.com

Daihatsu Terios 1.5 Silver (2006) (460'a bırakıyor)
www.sahibinden.com

Daihatsu Terios 1.5 Gold (2006) (480'e bırakıyor)
www.sahibinden.com

Hocam bence hiç biri.
Km çok yüksek araçların. Daihatsu ise yedek parça ve tamirci problemi yaratır. SUV dışında temiz, düşük km Fiesta bulunur o fiyatlara.

  • useless  (30.10.23 13:59:27 ~ 14:02:38)
hiçbirisi. hepsi çok yaşlı, tam bir sorun bombası. elinizde patlamaya hazır araçlar.

bu arada 5008 ve 3008’in bu kasaları suv değil MPV.

bunlar yerine sıfır dizel fiorino alın 600 bin lira civarına çok daha mantıklı.
  • orient blue  (30.10.23 14:10:13 ~ 14:11:08)
Alma hocam hiçbirini. 300bin km araçlara istenen fiyatlara bak. Ayrıca bunlar suv değil.

  • bigcaptain  (30.10.23 14:33:36)
5008 ve 3008'in tutulmayan eski kasası ve km'ler aşırı yüksek. terios da aynı şekilde tutulmayan bir araç ve hatırladığım kadarıyla içi ufacık.

az paraya iyi gibi görünen araç alma çabası genelde hüsranla sonuçlanır. bunun ististnası zaten o marka modeli iyi tanıyorsunuzdur, bir sekilde çok yakın-akraba vs. servis vardır o zaman olur. ama o durumda olan kullanıcı da burada sormaz zaten.
  • orpheus  (30.10.23 14:36:49)
Yüksek km eski araç ancak param var ama canım bu arabayi istiyorda alınır.

Param kısıtlı ama istediğim de paramin alabileceginden yüksek o yüzden eski model alayimin sonucu yüzde 95 tövbe etmek oluyor.
  • logisticsmanager  (30.10.23 15:08:10)
Hocam bu soruyu yanlış platformda sormuşsun burada kimse sana 5 yaşından büyük 150 bin kmden fazla arabayı al demez :) niyetiniz bu tip araçlarsa temiz bir jeep 2.7crd bakın. Ben inanılmaz memnunum kmside 380binde. Kozmetik hariç bakımdan bakıma gidiyorum.

  • mirty  (30.10.23 18:43:39 ~ 18:46:49)
@mirty O dikkatimi çekiyor, evet. Ne zaman araç yorumu sorsam, aynı cevap geliyor: çok eski, alınmaz! çok pahalı, alınmaz! =)

Ben de diyorum ki içimden: Piyasada bunca eski araç var, bu insanlar neden ellerinde tutuyor o zaman? Nasıl oluyor da hala piyasası var?

Bu mesajım admin tarafından silinmeden bir soruyla ekleme yapayım:
Piyasada bunca eski araç var, bu insanlar neden ellerinde tutuyor o zaman? Nasıl oluyor da hala piyasası var? Birbirlerine satarak kurtulmaya mı çalışıyorlar?
  • pantepember  (31.10.23 10:13:14 ~ 10:14:30)
Yani ben şöyle düşünüyorum, 1,5-2 milyona düz bir arabaya bineceğime bu parayı ikiye üçe böler eski ama zevkime hitap eden araclara binerim. Bir de burayı ülkeye genellememek lazım, zorunluluktan da eski arabaya binen çok

  • mirty  (31.10.23 13:03:19)
Abi şimdi zaten ondan yüzde 95 diyoruz.
Eğer bir insanın parası yoksa tabiki eski araba alsın. Ama eski arabayi parasinin son kismina kadar kullanarak almasin ki gerekli şeylere para kalsin.

Söylediğin arabalar ne çok iyi ne çok zevkli ne çok güzel. Bunlardan biri olsa neyse diyeceğim ama amacın suv olsun ne olursa olsun ise al gitsin tabi. Ama sanki rav4 aliyormusun da hayır demisiz gibi olmus, 12 senelik sıkıntılı peugeotlarindan bahsediyorsun.

Bu arada al örnek; savagegeese piyasanın en iyilerinden, bmw m5. Bugün mirty'nin dediği noktaya giriyor (3 araba al);
youtu.be

Araba yolda kalıyor videoda direkt. Adamin da dediği yazın ikinci üçüncü zevk için alinacak araç diye.

Kisacasi parası olmayan birinin yapacağı en risksiz is az km, yeni araçtır. Bunun başka cevabi yok. Ama elimde 2 milyon lira var keyif için kullanacagim dersen her şey farklı.
  • logisticsmanager  (31.10.23 14:42:02)
SUV sart ise ben olsam 500bin butceyle 2005-2006 Honda CRV alirim.

eski araclari kimler aliyor? hastalari..
ben de gorsel olarak hosuma gitmeyen bir araci kapimda tutmam.
gorsel olarak albenisi olan araclar da malesef cogunlukla sorunlu oluyor.
  • cooperr  (31.10.23 14:55:38)
Olumsuz yorumlara kulak verip o Terios'u almadığım için şu an pişmanım. =/

  • pantepember  (04.11.23 08:20:09)