tv'de sony mi samsung mu?

modele göre de değişir ama üst model düşünüyorum ikisinde de.

bir de va panel mi yoksa oled mi?

lg oled bence

  • mtgs  (30.10.23 08:01:03)
@mtgs

lg oled tv'de çok iyi diye duydum ben de ama garantisi çok kötüymüş sırf o yüzden almak istemiyorum.

bir de başka ürünlerini kullanmıştım hepsinde hep bir kronik sorun çıkıyordu.
  • zalbarath  (30.10.23 08:03:06)
sony alma türkiye'de artık hocam. üzülürsün.

  • adivar  (30.10.23 08:16:32)
@adivar

neden?
  • zalbarath  (30.10.23 08:44:19)
lg oled. lg tv garantisinde iki defa işimiz düştü gayet memnun kaldık (ankara)

  • giovanne  (30.10.23 08:57:16)
  • Flybutter  (30.10.23 08:58:16)
Sony eskiden hepsini ezerdi ama artık tv yatırımını çok düşürdü. Samsung bu işte lider lg de.

  • mikahakkinen  (30.10.23 09:09:00)
samsung iyidir ya.

ama ben risk alıp 70-80 inc arası philips ambilight aldım risk budur. 2 senedir memnunuz. Ondan önce de aldığımız ilk androidli philips ambilight bir tv yi hala anne evinde kullanıyorlar.

sadece sorun çıkarma oranı bir tık fazla diğer markalara göre.

bu arada oledlerde ekranda iz kalma durumu (screen burn in) hala ihtimal dahilinde diye biliyorum.
  • ananiyimioguz  (30.10.23 09:21:59 ~ 09:26:07)
Piyasadaki pek çok TV'nin panelini Samsung ve LG üretiyor. Yani gidip farklı bir marka aldığınızda %90 içindeki panel LG veya Samsung'dur.

Sony'de durum nasıldır bilmiyorum. Ancak TV konusunda "Sony mi samsung mu" derseniz : Samsung.

.
  • kartallar yuksek ucar  (30.10.23 09:39:38)
En iyi panel OLED. Markadan bağımsız olarak OLED seçin öncellikle.

Eğer LG alacaksanız c serisi. Şu an c3 veya yılbaşında c4 çıkacak o.

Sony önermiyorum. Tr den çekiliyorlar garantisi üzebilir.

Philips olabilir. Hatta ben olsam philips alırım çünkü android tv var. Samsung ve LG lerde onların storelarında her uygulama olmuyor. Özellikle iptv vs izleyeceksiniz problem yaratabilir. bunun dışında yine uygulama çeşitliliği az androide göre. Philipsten de OLED 808 öneririm.
  • nuevo  (30.10.23 09:43:01)
Oled dediğinizde fiyat x2-x3 oluyor. Bence görüntü kalitesinden çok bütçe önemli. 75" oled 100k neredeyse.

Sony ülkemizde piyasadan çekilmese hiç düşünmeden Sony derdim. Oled panelini LG üretiyor ama iş panelde bitmiyor.

Adamlar renkleri göstermek için bir sürü teknolojiye sahipler. Aynı ekranı farklı üreticilere verip yan yana karşılaştırınca bu farkı görebilirsiniz. Panelin kalitesinin yanında o panelin nasıl sürüleceği de önemli. Sony bu konuda bence en iyilerden birisi.

Örneğin "XR Triluminos Pro" diye aratabilirsiniz.

Benim sony android tv giderse (maşallah 7. senesinde) gidip düşünmeden gene Sony alırım.
  • kimlanbu  (30.10.23 16:23:22)