hortum donusturme adaptoru

selamlar.

elimde bir taharet muslugu var. onu bendeki sifon vanasindaki ek yere takmak istedim ama fark ettim ki taharet muslugu ondan kucuk.

soyle bir adaptore ihtiyacim var. m.media-amazon.com
fakat hangi olcu alacagimi bilmiyorum. ic cap mi olculmeli dis cap mi bilemiyorum.

sifon vanasi erkek, taharet muslugu disi ve olctugumde ic capi 15mm cikiyor, ustundeki somunu olctugumde 18mm.

sifon vanasi bilgisin standart dus basligi olcusunde.

benim bunu hangi olcuye gore almam lazim? ic cap mi dis cap mi?

taharet muslukları 3/8 ölçüsündedir Türkiye'de, yanlış hatırlamıyorsam siz yurt dışındaydınız, oranın ölçülerini öğrenmek lazım.

Eğer çok anormal bir durum yoksa 1/4'den 3/8'e ya da 1/2'den 3/8'e redüksiyon almanız lazım.

Ama ben vananın erkek, taharetin dişi olmasını anlayamadım, demek ki bizde kullanılan sisteme benzemiyorlar.

Siz bir mezura ile evdeki malzemelerin fotosunu çekin, sonra bir nalbur ya da yapı markete gidip yardım isteyin.

Örnek verdiğiniz fotodaki redüksiyon, küçük olan erkek dişliyi büyük olan dişi dişliye uydurur.

Sizde erkek büyük dişi küçük, bunu görseldeki gibi bir redüksiyon ile yapmak imkansız, bir tarafı dişi bir tarafı erkek olan ama rediksiyon olan bir uzatma gibi birşey lazım.
  • John Bloor  (30.10.23 11:39:49)
evet yunandayim. burda taharet muslugu filan yok ki.. o parcayi bana Turkiye'den getirdiler.

verdigim parca bi ornek, arkadasimda buna benzer bi aparat gormustum.

bu taharet muslugu i.imgur.com

burasi da sifon vanasi: i.imgur.com

yani muhtemelen gitsem nalbura sak diye vercek ama hangi olcuyu soylemem gerek ondan emin olmak istedim.
  • supergirl  (31.10.23 00:43:22)
Sen aynen bu fotolarla ve ölçülerle nalbura git, bir tane parça ile olmasa da iki tane parça birleştirip verirler illa ki.

  • John Bloor  (31.10.23 11:11:41)