Son yıllarda sık hasta oluyor musunuz?

Son yillarda 2-3 ayda bir hasta oluyoruz.

Yeme icmeden yana da kistigimizi dusunmuyorum her türlü besini aliyoruz.

Kaldı ki hadi diyelim biz kötü besleniyoruz, akrabalardan ve is arkadaslarimdan da denk geliyorum, herkes sürekli hasta oluyor.

Köyde yasayanlar bile hasta oluyor.

Is arkadaslarimla evden calisiyoruz, ayni anda veya belli periyotlarda hasta oluyoruz.

Neden böyle oldu sizce? Sizde de benzer bir durum var mı?

Son yıllarda kullandigim antibiyotigin haddi hesabi yok. Kullanmak da istemiyorum. Ne yapmak lazim?

2020 covidden sonra bir daha hiç grip-nezle vs hasta olmadım. çok da sağlıklı beslenmiyorum.

  • orpheus  (28.10.23 20:30:57)
Uzun süredir hasta olmuyorum. Bu yaz çok dondurma yedim. Hasta olmadım.

Cevap evde olmakta yatıyor bence. Evde olan insan eve uyum sağlar. Fiziksel olarak güçsüzleşir. Çünkü efor yok. Temeli hareketsizlik.

Bir de bağışıklık sisteminin güncellenmesi için dış ortama ihtiyaç var. Bir kere hasta olup bağışıklık kazanacaksın. Sonra bir daha olmazsın.

Antibiyotik zararlı. Ne var ne yok silip süpürüyor. Uzun süredir antibiyotik kullanmıyorum. Anca yatağa düşersem.

Kısaca her gün sabah kalkıp dışarı çıkacağınız bir iş.

Güneş görmek de önemli.
  • dissendium  (28.10.23 20:38:42)
Normal rutinim/hastalık sayım bozulmadı

  • basond  (28.10.23 21:03:13)
Hayır olmuyorum.

  • logisticsmanager  (28.10.23 22:07:05)
hocam ben oluyorum valla ya.

dünyanın en sağlıksız insanıyım ama 0-25 yaş arası tank gibiydim şükür. hastanenin yolunu bilmezdim. kilo almama, sigara içmeme rağmen neredeyse hiç teklemezdim.

covid başladığından beri 3-4 ayda bir hasta oluyorum ve göğsüm çok ağrıyor. 3-5 gün düşük enerji modunda takıldıktan sonra toparlanıyorum. testlerin hepsi negatif çıktı ama bence covid kaptım ve bir daha da iflah olmadım. son 2-3 yılda bariz biçimde daha sık hasta oluyorum çünkü. üstelik endişe verici ölçüde bir aptallık ve unutkanlık başladı.
  • mark greg sputnik  (28.10.23 22:28:39 ~ 22:56:15)
4 yıldır hasta olmadım. Ne Covid ne grip. Sokaktaki kedilerle köpeklerle haşır neşirim, ben ona bağlıyorum.

  • auroraaurora  (30.10.23 08:23:27)
O zaman sorun bizim hareketsizliğimizden ve dışarı pek çıkmamamızdan kaynaklanıyor evet :/

  • ananiyimioguz  (30.10.23 09:16:34)
Kendimde veya çevremde böyle bir durum gözlemlemedim. Genel olarak kolay kolay hasta olmam.

Beslenme, uyku ve harekete dikkat ediyorum. Yediğimiz gıdalar ve soluduğumuz havalar kirli, kimi bünye daha çok etkileniyor olabilir. Mikropların yapısında ve bulaşmasında bir değişim varsa onu bilim insanları bilir, fikrim yok.
  • fotrsapka  (30.10.23 09:20:33 ~ 09:21:24)