Yeni atanan aday öğretmenim, psikiyatriye gitmek sorun yaratır mı?

Merhaba. Yaklaşık 2 ay önce göreve başlayan bir öğretmenim. Mesleğe aday ve sözleşmeli olarak başlıyoruz. Ailenin çoğunda OKB var. Bende de vardı ama baş edebiliyordum, hayatımda hiç psikiyatri polikniğine veya psikoloğa gitmedim. Okulumda da bana biraz mobbing uygulanınca takıntılar yeniden alevlendi ki normal zamanda da ara ara artıyordu. Psikiyatriye gidip antidepresan kullanmak benim için sorun oluşturur mu? Antidepresan kullanmaya başlamak öğretmenliğe veya kadrolu olmaya engel mi? Yönetmelikleri inceledim, bu konuda hiçbir şey göremedim. Bu gibi durumda ne olur bilen var mı?

Mülakat, adaylık, kadroya geçiş süreçlerini etkilemedi. Sorduklarında “atama stresi” demiştim.

  • ruhen hastayim ben  (28.10.23 16:52:36 ~ 16:53:20)
Ben olsam asalet tasdik edilene kadar bir şekilde idare ederdim.
Neticede 'değerlendirildiğiniz' bir süreç içerisindesiniz ve değerlendirenlerin bakış açısından asla emin olamazsınız.

  • Mirket  (28.10.23 17:06:33)
sağlık raporu gerektiği zaman çalışmasında engel yoktur gibi şey istenebilir en fazla psikiyatri sevkiyle ki zaten işe girişte sağlık raporu sunmuşsunuzdur

okul içinde bahsetmeyip, dışarıya yansımadıktan sonra problem olmaz
zaten gerekiyorsa ilaç kullanmamak daha kötüye götürür
  • bir soru sorcam  (28.10.23 19:12:25)
normalde engel degil, kanun gorevini devamli yapmasini engelleyecek akil hastaligi bulunmamali diyor. tedavinizi sakin ertelemeyin, okuldaki en yakin ogretmen arkadasiniza bile bahsetmeyin durumdan, gereksizin biri sikayet eder basiniz agrir.

  • duyulmasi gerektigi kadar  (28.10.23 19:51:49)
Sıkıntı olmaz gitmeyip sorunu büyüttüğünüzde çözümü olmayan bir duruma girmektense gidiniz.

  • mikahakkinen  (28.10.23 22:40:27)