yedieminden 700bin araç satışı dedikodusu hk

2 gündür böyle haber dolanıyor, biraz bakındım adalet bakanı evet açıklama yapmış hacizli, trafiğe aykırı, kaçak vs milyonlarca araç için düzenleme yapılmış 1 kasımda adım atılacakmış ama açıkçası pek anlamadım.

twitter.com

yani herkes bunu okuyup, hepsi açık arttırmaya verilecek gibi bir anlam çıkaramadım. bana biraz dedikodu gibi geldi, özellikle hukukçular okursa daha iyi anlarız heralde. sadece sanırım millet kendi arabasını daha rahat alabilsin adımı gibi bişey mi bu?

bu da öneriyi veren vekilin paylaşımı; twitter.com "ekonomiye kazandırmak" tabirini görünce soruyu sormak istedim asıl, yoksa bakandan başka bişey anlamıştım

700bin aracin kac tanesi 5-10-15-20 yildir yatiyor onu da bir aciklasin o haberleri yayanlar. bu 700bin arac muhabbeti ikinci elde dusmeye baslayan fiyatlari daha hizli dusurmek icin ortaya atilmis bence. bakin 700bin arac daha giriyor piyasa akilli olun der gibi. vekil 10 ekimde gorusmus 18 ekimde hemen teblig yayinlanmis 1 kasim itibariyle de gecerli :) yani hukumette boyle bir durumu temenni ediyor demek ki.

tebligi okudum ama hakkinda konusmak istemiyorum pek.
  • duyulmasi gerektigi kadar  (28.10.23 20:07:36)