Numaralı güneş gözlüğü yaptırma

Merhabalar. İlk kez güneş gözlüğü alacağım, normalde gözlük kullandığım için numaralı olacak. Mesela paraya kıydık en kalitelisi vs olsun dedik X marka bir gözlük aldık. Sonra numarayı ayarlamak için gözlüğün orijinal camları sökülüp farklı bir cam mı takılıyor eğer bu şekilde ise yeni cam ve orijinal cam arasında kalite farkı oluyor mu? Teşekkürler

Atasunda yaptırmıştım halen kullanıyorum 2 yıl oldu

  • baldan kaymak  (26.10.23 21:34:00)
O zaman boşuna çok pahalı bir şey almayayım zaten üzerindeki cam boşa çıkacaksa

  • ttt  (26.10.23 22:54:30)
ben de atasunda yaptırdım bunu. kendi çerçeveleri var, oldukça ucuz. göz numaranıza uygun şekilde renk, tarz vs. seçiyorsunuz sizin için üretip gözlüğünüzü hazırlıyorlar. kalite konusunda söylediklerine göre bilinen markalardan geri kalır bir yanı yok ama tabiki bizim bunu test etme imkanımız yok. sözlerine güveniyoruz mecburen.

eğer maddi durumunuz yeterliyse iyi marka gözlük alıp camını değiştirmek elbette iyi bir seçenek. bütün modellerin camını taklit edebiliyorlar mı onu bir sormanız lazım tabi. (bu arada orjinal tasarıma birebir uygun renk ve havayı yakalayamazlar, illaki orjinal modelden farklı görünecektir)
  • kent sakini  (27.10.23 17:34:16)
Bazen numarasız mı alsam diyorum bu işlere hiç girmeden gözlük olmadan da görüyorum aslında 1 numara astigmat ile ama olmaz yani biliyorum. Atasun a bir gideyim bakalım

  • ttt  (27.10.23 21:33:30)